"Мирний план" Африки: місія збирається вирушити до України та РФ в середині червня

"Мирний план" Африки: місія збирається вирушити до України та РФ в середині червня

Сиріл Рамафоса
Президент ПАР Сиріл Рамафоса. Фото: Associated Press

Лідери шести африканських країн-учасниць ініціативи щодо мирного врегулювання між РФ та Україною домовилися направити посередницьку місію до Росії та України вже в середині червня.

Про це повідомляє Офіс президента ПАР Сиріла Рамафоси.

Напередодні лідери ПАР, Конго, Єгипту, Сенегалу, Уганди та Замбії провели зустріч відеозв'язком та домовилися підготувати для України та Росії пропозиції "для припинення вогню та сталого миру в регіоні".

"Глави (африканських) держав підтвердили свою готовність відвідати Україну та Росію в середині червня", — наголошується в ньому.

Міністри закордонних справ шести країн "завершать розробку пропозицій дорожньої карти миру".

Президент Коморських островів Азалі Ассумані був присутній на зустрічі в понеділок як чинний голова Африканського союзу.

Що відомо про миротворчу ініціативу країн Африки

12 травня Путін поговорив телефоном із Рамафосою. Як повідомили у Кремлі, Путін підтримав висловлену президентом ПАР ідею щодо участі групи африканських лідерів в “обговоренні перспектив врегулювання українського конфлікту”.

16 травня президент Південно-Африканської республіки Сиріл Рамафоса заявив, що низка африканських країн запропонували мирну ініціативу, щоб допомогти покласти край конфлікту між Росією та Україною.

На початок