Виплати для тих, хто вирішив евакуюватися, та для переселенців з Донбасу: перелік та інструкції

Виплати для тих, хто вирішив евакуюватися, та для переселенців з Донбасу: перелік та інструкції

Виплати для тих, хто вирішив евакуюватися, та для переселенців з Донбасу: перелік та інструкції
Житомирщина, 7 червня 2023 року. Фото: Житомирська ОВА

Жителі Донеччини та Луганщини, які виїжджають у більш безпечні регіони України, можуть отримати гроші від держави та подати заявку на виплати від міжнародної організації. Які наразі є виплати ВПО, де і скільки виплачують переселенцям — корисна добірка від Суспільного Донбас.

До переліку територіальних громад, які тимчасово окуповані чи розташовані в районі проведення активних бойових дій входять 66 громад Донецької та 37 — Луганської областей. За цим переліком державні органи приймають рішення про виплати ВПО на проживання. Уряд постійно оновлює цей документ.

Єдиноразова грошова допомога в потязі

На Донеччині триває обов'язкова евакуація. Нині люди можуть виїхати до Житомирської області потягом раз раз на 4 дні по парних числах.

У людей є змога отримати від держави грошову допомогу одразу на залізничних вокзалах у мобільних відділеннях Укрпошти. Працівники Укрзалізниці збирають усі необхідні дані просто під час руху потяга. І вже після прибуття переселенці отримають одноразову виплату:

  • по 2 000 грн дорослим;
  • по 3 000 грн дітям та людям з інвалідністю.
Яка грошова підтримка є для переселенців
Евакуація жителів області з Донеччини. Фото: сайт Донецька обласна військова адміністрація

Щомісячні виплати переселенцям

Переселенці також можуть розраховувати на щомісячну фінансову державну допомогу на проживання:

  • 2000 грн для кожного дорослого
  • 3000 грн для дітей та людей з інвалідністю.

Виплати переселенцям перераховують на картку єПідтримка. Для отримання виплат необхідно стати на облік. Зробити це можна онлайн у мобільному застосунку Дія.

Подати заявку на допомогу також можна і офлайн — у найближчому ЦНАПі, органах соціального захисту населення, у виконавчих органах сільських, селищних чи міських рад.

Послуга у застосунку Дія доступна лише для тих, хто раніше не мав статусу ВПО. Також у застосунок має підтягнутися картка платника податків та ID-картка або ж закордонний біометричний паспорт. Без цих біометричних документів подати заявку онлайн не вийде.

Як подати заявку на отримання 2 200 грн від ООН

Агентство ООН у справах біженців відновило реєстрацію на отримання грошової допомоги для переселенців і людей, які постраждали від війни. Сума допомоги становить 2220 грн на кожного члена родини на місяць та покриває тримісячний період.

Допомогу можуть отримати люди, які раніше не отримували виплат від міжнародних організацій і мають дохід менший ніж 5 400 гривень на місяць. У пріоритеті — найбільш незахищені верстви населення.

Для подачі заявки необхідно звернутися в пункт збору даних або ж до мобільної групи, яка здійснює виїзди в межах області, де зареєструвався переселенець.

Для заповнення заявки при собі необхідно мати:

  • документ, що посвідчує особу;
  • ідентифікаційний код;
  • свідоцтво про народження дітей;
  • номер банківської картки;
  • будь-які документи, що підтверджують приналежність до категорії вразливості.

Для збору даних мають бути присутні всі члени родини. Виключення — маломобільні громадяни.

Вся сума відразу за 3 місяці буде перерахована на банківську картку голові домогосподарства або через Western Union для тих сімей, які не мають банківського рахунку.

В одинадцяти областях працюють мобільні групи для реєстрації людей на отримання допомоги від агенції ООН.

Яка грошова підтримка є для переселенців: перелік та інструкції
Про тимчасове припинення прийому заявок на допомогу від міжнародних організацій. Фото: кадр зі сторінки платформи єДопомога

Наразі подати онлайн таку заявку на допомогу через платформу єДопомога можливості немає. Перший етап прийому заявок на виплати від міжнародних організацій завершений, йдеться на сайті.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок