На Херсонщині внаслідок затоплення постраждали флора та фауна. Які наслідки можуть бути для Миколаївщини

На Херсонщині внаслідок затоплення постраждали флора та фауна. Які наслідки можуть бути для Миколаївщини

На Херсонщині внаслідок затоплення постраждали флора та фауна. Які наслідки можуть бути для Миколаївщини
Затоплена місцевість на Херсонщині. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

На Херсонщині внаслідок підриву Каховської ГЕС та затоплення населених пунктів постраждала флора та фауна Національного природного парку "Нижньодніпровський". Наслідки затоплення можуть торкнутися і Миколаївську область.

Про це кореспондентам Суспільного розповів директор Національного природного парку "Нижньодніпровський" Олексій Чачібая.

"Фауна постраждала, ми відмічаємо 60 видів птахів, що підлягають охороні. Великий відсоток гніздився на території парку, згідно з сучасними даними, в межах парку реєструється 44 види риб, серед рідкісних, зникаючих видів та тих, що потребують охорони – вже в парку відмічено 15. Найбільш цінними видами, звичайно, це є осетрові. Що стосується флори, це орієнтовно постраждало 63 види вищих судинних рослин, що підлягає охороні. З них 30 включені до Червоної книги України", — розповів директор парку.

Національний природний парк "Нижньодніпровський" входить до складу Смарагдової мережі. За словами Олексія Чачібая, наслідки катастрофи вплинуть на Дніпробузький лиман, а у підсумку на Миколаївську область.

"Наслідки цієї катастрофи відчує Дніпробузький лиман, наступна – Миколаївська область, вони будуть суттєво відчутні у всьому басейні Чорного моря. Що стосується правобережної частини як Херсонської області, так і Миколаївської області – там, де берега вищі, то це звичайно буде нести, принаймні, скажімо так, якщо підтоплення не буде, то буде зсування ґрунтів. Тобто, якщо вода підніметься принаймні пів метра і більше і утримається, то відповідним чином будуть зсування ґрунтів", — сказав Олексій Чачібая.

Це може призвести до руйнувань будівель поблизу річки та знищення флори та фауни в тих населених пунктах, яких торкнеться затоплення, сказав директор парку.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок