"Росія діє як великий тупий троль": Координатор ІС про наслідки руйнування Каховської ГЕС для військ РФ

"Росія діє як великий тупий троль": Координатор ІС про наслідки руйнування Каховської ГЕС для військ РФ

Ексклюзивно
Каховська ГЕС
Фото: Володимир Літвінов/Telegram

Руйнування Каховської ГЕС у тривалій перспективі позначить більше на російських військах, ніж на Силах оборони України. Якщо внаслідок "великої води" Кінбурнська коса стане островом, у Збройних сил України з'являться можливості звільнити цю територію від росіян.

Про це у коментарі Суспільному сказав координатор групи "Інформаційний спротив", експерт з питань оборонного планування, застосування військ та розвитку ЗСУ Костянтин Машовець.

Він зазначив, що затоплення Херсонщини, на загальну картину в стратегічному сенсі вплине лише на кримському напрямку, на таврійському напрямку — в значному сенсі, а в загальному стратегічному сенсі лише опосередковано.

"Велика вода", яка вже пішла внаслідок знищення каховської ГЕС вона спаде рано чи пізно. Це відіб'ється на можливостях, на ландшафті, на факторах, які саме пов'язані з характером ландшафту на цьому напрямку. І це може відбитися на певних планах ворогуючих сторін", — сказав експерт.

Машовець зазначив, що це більше стосується цивільного населення, оскільки близько 80 населених пунктів можуть опинитися в зоні підтоплення. Але цей фактор, який буде впливати короткий термін часу.

"Але в тривалій перспективі я думаю, що це більше відіб'ється на нашому противнику, ніж на діях Сил оборони України, зокрема тих підрозділів, які діють на цьому напрямку. Тому що Сили оборони України знаходяться на вищому, правому березі Дніпра. А ось цей фактор підтоплення позначиться на лівому березі, що знаходиться нижче", — сказав він.

Машовець наголосив, що підтоплення лівобережжя Херсонщини може мати серйозні наслідки для російських військ.

"Російське командування діє як великий, потужний троль, але тупий, не здатний прорахувати наслідки своїх дій в більш тривалій перспективі. Якщо внаслідок цієї великої води, наприклад, Кінбурнська коса стане островом, тобто буде перерване наземне сполучення з тими позиціями противника, які зараз на косі облаштовані, у ЗСУ з'являться можливості звільнити цю територію", — зазначив військовий.

Також, за його словами, фортифікаційні споруди першої лінії, мінно-вибухові загородження, які росіяни облаштовували, на лівому березі Дніпра, нижче Каховського гідровузла повністю будуть затоплені.

"Ці позиції втратять своє призначення, тому що вони зазнають руйнувань внаслідок підтоплення. І утримувати їх буде противнику важче, ніж раніше. Так, тимчасового ефекту може вони і добилися, наприклад, здійснюючи вплив на позиції ЗСУ на островах в дельті Дніпра, в гирлі, його руслі від Херсону і трохи вище. Вони там добилися, що передові групи піхотні ЗСУ вимушені були евакуюватися на правий берег, але в перспективі, вода спаде, а те, що вони облаштовували по лівому берегу було затоплено і зруйновано", — сказав Машовець.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська підірвали Каховську ГЕС. Масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення наразі уточнюються, повідомив в Telegram речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зон затоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон.

За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники.

Україна ініціює засідання Радбезу ООН через підрив росіянами Каховської ГЕС.

На початок