На Полтавщині аграрії завершили весняну посівну: скільки засіяли

На Полтавщині аграрії завершили весняну посівну: скільки засіяли

На Полтавщині аграрії завершили весняну посівну: скільки засіяли
Фото: Суспільне Полтава

На Полтавщині завершили весняну посівну. Зокрема, аграрії засіяли кукурудзу, соняшник, ранні зернові, сою та гречку. Площі засівів майже не відрізняються від минулорічних. Про це Суспільному розповів заступник директора обласного департаменту агропромислового розвитку Олег Палій.

Фермер із Полтавщини Василь Бурлака оглядає посіви гречки. Цією культурою у його господарстві весною засіяли 20 гектарів площ.

"Тут була засіяна кукурудза. У зв’язку з тим, що вже й терміни і все виходило, ми вирішили посіяти гречку. Оце там на двох кусочках, по п’ять гектарів, і тут десь. Дивіться, ми посіяли, де попало у вологу, гречка зійшла, бачте така вона, де більша, де менше. А оце після дощику зійшла, як шкіра, і вся інша. Гречка тут буде гарна", — каже фермер Василь Бурлака.

На Полтавщині аграрії завершили весняну посівну: скільки засіяли
Посіви гречки. Фото: Суспільне Полтава

Загалом фермер з родиною обробляє пів тисячі гектарів землі. Цьогоріч у його господарстві, окрім гречки, сіяли кукурудзу, сою та овочі.

"У нас і весняні були жнива. У нас було 200 гектарів кукурудзи на зерно не зібрані. Ми отак – зібрали поле, переробили, посіяли, зібрали поле, переробили, посіяли", — каже фермер Василь Бурлака.

Загалом, на Полтавщині завершили весняну посівну. Про це Суспільному розповів заступник директора департаменту агропромислового розвитку Полтавщини Олег Палій. Площі засіяли, зокрема, кукурудзою, соняшником, соєю, ранніми зерновими, гречкою та цукровим буряком.

На Полтавщині аграрії завершили весняну посівну
На Полтавщині аграрії завершили весняну посівну. Фото: Суспільне Полтава

За словами Василя Бурлаки, найбільше на весняну посівну вплинула погода.

"Дощі як зарядили, весь квітень був дощовий. Це з одного боку й добре для озимих культур. Що стосується ранніх зернових, то хто замешкався, в кого була необроблена земля, в кого незібрані ще були врожаї минулорічні, то звичайно, накладка була сильна. Одним словом, посівна була одна із дуже важких у моєму житті", — каже фермер Василь Бурлака.

Як розповів Олег Палій, загалом агрокультурами у регіоні засіяли один мільйон 400 гектарів площ. Це майже стільки ж, як і минулого року. Нині аграрії Полтавщини проводять догляд за посівами та готуються до жнив.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок