Коли у Чернівцях замінять таблички з назвами вулиць, пов'язаними з Росією — відповідь міськради

Коли у Чернівцях замінять таблички з назвами вулиць, пов'язаними з Росією — відповідь міськради

Коли у Чернівцях замінять таблички з назвами вулиць, пов'язаними з Росією — відповідь міськради
Адресна табличка на вулиці, яку планують перейменувати на честь загиблого військового Олександра Баланецького. Фото: Марія Ігнатюк / Суспільне Чернівці

У Чернівцях вуличні таблички зі старими назвами, пов'язаними з РФ та радянським минулим, планують замінити новими у липні. Вже затвердили вигляд адресних табличок. Їх встановлять на усіх будинках вулиць, які перейменували.

Про це в коментарі Суспільному повідомив заступник директора департаменту інфраструктури та благоустрою міськради Ярослав Кушнірик.

Згідно із законодавством, адресні таблички мають встановлювати власники будинків. Але якщо вулицю або площу перейменували, то таблички замінюватиме ініціатор перейменування. Тому міськрада буде замінювати адресні таблички на всіх будинках на перейменованих вулицях.

"Ми збираємося замінити аншлаги на всіх вулицях, де пройшло перейменування. Це приблизно 60 вулиць", — каже Ярослав Кушнірик.

Вартість табличок поки невідома, оскільки ще не оголосили тендер на закупівлю. Таблички виготовлять із тривкого матеріалу, каже Кушнірик. Зараз вже завершили англійський переклад для табличок, оскільки поруч з українською назвою вулиці буде і назва латинськими літерами для зручності туристів, каже Кушнірик.

За словами Кушнірика, у червні відбудуться закупівлі, а в липні вже розпочнуть замінювати таблички на будинках.

Що відомо про перейменування вулиць у Чернівцях

  • 27 жовтня на сесії міськради прийняли рішення про перейменування понад 50 вулиць та провулків у Чернівцях, назви яких пов'язані з Росією та СРСР. За рішення на сесії проголосували 26 депутатів з 29 присутніх. Проти не голосував ніхто. Перелік вулиць, які перейменують — читайте тут.
  • У березні 2023 року відбулися громадські обговорення щодо перейменування ще майже 50 вулиць у Чернівцях. Які назви пропонує топонімічна комісія — читайте тут.
  • З 2014 року у Чернівцях перейменували приблизно 90 вулиць. Серед них — протяжні, зокрема Героїв Майдану та Небесної Сотні.
  • Загалом у Чернівцях планують перейменувати ще приблизно 200 вулиць, назви яких пов'язані з РФ. Топонімічна комісія розпочала роботу з перейменування вулиць, які походять від назв російських міст чи названі на честь російських і радянських діячів.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок