У Тернополі вибирають ректора Західноукраїнського національного університету

У Тернополі вибирають ректора Західноукраїнського національного університету

У Тернополі вибирають ректора Західноукраїнського національного університету
Суспільне Тернопіль

У Західноукраїнському університеті вибирають ректора. Кандидатами на цю посаду зареєструвались Оксана Десантнюк, Ірина Іващук і Тарас Маршалок. Кореспонденти Суспільного дізнавалися, як відбувається виборчий процес.

Вибори ректора організували в головному корпусі вишу. Серед виборців – завідувачка кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності університету Ірина Недошитко.

Ірина Недошитко, завідувачка кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності ЗУНУ
Ірина Недошитко, завідувачка кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності. Суспільне Тернопіль

"Ректор повинен бути мудрим керівником, управлінцем, прогресивним, інноваційним. Ректор має бути людиною, яка йде не те що в ногу з часом, а на крок попереду. Війна і виклики, які стоять перед нашою державою, університетом, загалом перед вищою освітою, потребують на цю посаду надзвичайно мудрого керівника".

Виборчу дільницю облаштували в актовому залі. Відкрили її о 9 годині.

Виборча дільниця в актовому залі ЗУНУ
Виборча дільниця в актовому залі. Суспільне Тернопіль

"Зліва у залі розміщуються представники виборчої комісії, які видають бюлетені за умови пред’явлення документа, який посвідчує особу. Далі розміщено п’ять кабінок для голосування. Є три урни для бюлетенів", – розповів Суспільному голова організаційного комітету з проведення виборів ректора Руслан Бруханський.

Голосує за ректора й Олександр Шашкевич. Чоловік працював доцентом кафедри фінансів, зараз мобілізований до лав ЗСУ.

Олександр Шашкевич, доцент кафедри фінансів ЗУНУ
Олександр Шашкевич, доцент кафедри фінансів. Суспільне Тернопіль

"Вектори розвитку, які університет обрав останніми роками, мають бути продовжені, має бути стабільний розвиток задля того, щоб університет дійсно став класичним університетом Західної України. По-перше, розширення переліку спеціальностей, підвищення якості професорсько-викладацького складу, підвищення рівня знань студентів. Усі кандидати є вихованцями нашого університету, це дві моїх викладачки та мій студент, тому вважаю, що будь-який результат буде задовільним".

Загалом має проголосувати майже тисяча людей, каже Руслан Бруханський.

Руслан Бруханський, голова організаційного комітету з проведення виборів ректора ЗУНУ
Руслан Бруханський, голова організаційного комітету з проведення виборів ректора. Суспільне Тернопіль

"Згідно зі статтею 42 Закону України "Про вищу освіту" виборцями є наукові та науково-педагогічні працівники, які повинні становити не менше 75%, інші працівники, які не є науковими, науково-педагогічними й педагогічними, їхня кількість не повинна перевищувати 10% та студентська спільнота, яка повинна представити не менше 15% виборців. За результатами обрання представників від студентства та інших загальна чисельність кандидатів склала 920 осіб. У списку виборців – три кандидати: Десантнюк Оксана Миронівна – докторка економічних наук, професорка; Іващук Ірина Олегівна – докторка економічних наук, професорка і Маршалок Тарас Ярославович – доктор економічних наук, доцент".

Проголосувала студентка 4 курсу Руслана Матушик.

Руслана Матушик, студентка 4 курсу ЗУНУ
Руслана Матушик, студентка 4 курсу університету. Суспільне Тернопіль

"Ректор повинен бути справедливим, чесним, відповідальним і повинен робити все для процвітання університету".

Серед виборців є викладачі й студенти з інших міст. Вони працюють і навчаються в структурних підрозділах Західноукраїнського університету.

Наталія Добіжа, директорка Вінницького коледжу економіки та підприємництва, виборець
Наталія Добіжа, директорка Вінницького коледжу економіки та підприємництва. Суспільне Тернопіль

"Ми приїхали з Вінниці, я – директорка Вінницького коледжу економіки та підприємництва. Приїхало два структурних підрозділи – Вінницький навчально-науковий інститут економіки та Вінницький коледж економіки та підприємництва. Сподіваємося, що ректор буде чесним, справедливим, порядним, який поведе університет тільки на розвиток і позитив".

Іван Москаленко, студент Вінницького навчально-наукового інституту економіки, виборець
Іван Москаленко, студент Вінницького навчально-наукового інституту економіки. Суспільне Тернопіль

"На мою думку, це має бути людина, яка має досвід у цій галузі, тобто, має досвід управління. Це має бути людина, яка знайома з колективом і підрозділами, щоб було зручно комунікувати. Ця людина має мати бачення на майбутнє, конкретний план, як має розвиватися наш заклад", – говорить студент Вінницького навчально-наукового інституту економіки Іван Москаленко.

Результати виборів повинні оголосити до завтра. Посаду ректора здобуде той претендент, якого підтримають понад 50% виборців. Якщо ніхто не набере потрібної кількості голосів, відбудеться другий тур.

Що відомо про вибори ректора ЗУНУ

Читайте також

На початок