На Яворівському полігоні серед працівників викрили агентів російського ГРУ

На Яворівському полігоні серед працівників викрили агентів російського ГРУ

На Яворівському полігоні серед працівників викрили агентів російського ГРУ
СБ України у Львівській області

На Львівщині викрили двох військових та медсестру, які працювали у різних підрозділах на території Яворівського полігону та паралельно здійснювали розвідку для РФ. Їх звинувачують у держзраді в умовах воєнного стану. Про це повідомили у пресслужбі Офісу Генпрокурора України.

Слідчі встановили, що ще до початку повномасштабного вторгнення українців завербував кадровий співробітник російської воєнної розвідки. Вони мали збирати необхідну інформацію для РФ та надсилати її через месенджери. За даними СБУ, кожен з фігурантів мав свою "лінію" розвідувально-підривної діяльності.

Зокрема, військовий регулярно передавав дані про розташування окремих підрозділів українських військових на полігоні. Крім цього, він намагався збирати відомості про результати міжнародного військового співробітництва Сил оборони. Його викрили під час виконання завдання.

Агенти РФ на Яворівському полігоні
За держзраду агентам загрожує довічне ув'язнення. СБ України у Львівській області

Ще одна учасниця агентури ГРУ передавала відомості про візити військово-політичного керівництва України до одного з медзакладів. А посадовець навчального підрозділу українських військ надсилав воєнній розвідці РФ інформацію про розгортання бойових частин Сил оборони та розташування військової техніки.

Усіх учасників агентурної групи викрили. Військових та медсестру звинувачують у держзраді за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України). Їм загрожує до 15 років тюрми або довічне ув’язнення.

На початок