Самовільне будівництво та блокування входу до укриття: підряднику повідомили про підозру

Самовільне будівництво та блокування входу до укриття: підряднику повідомили про підозру

Самовільне будівництво та блокування входу до укриття: підряднику повідомили про підозру
Пошкоджене через будівельні роботи укриття у Києві. Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

Столичні правоохоронці повідомили про підозру керівнику підрядної організації за сприяння в самовільному будівництву та створення загрози загибелі людей в умовах збройної агресії РФ проти України. Через будівельні роботи був заблокований вхід до укриття, повідомили у пресслужбі прокуратури Києва.

За матеріалами слідства, будівельна компанія у 2017 році уклала із КМДА договори про оренду двох земельних ділянок на вул. Васильківській. Надалі спільно з підрядником та девелоперською компанією орендар розпочав на цій території будівництво торгово-розважального та спортивного комплексу з підземним паркінгом, кінотеатром та житловими будинками.

Згодом орендар без будь-яких дозвільних документів самовільно зайняв частину сусідньої земельної ділянки, яка на праві користування належить ДП "Національний центр Олександра Довженка" та продовжив зведення багатофункціонального житлового комплексу вже на цій земельній ділянці. Крім того, під час незаконних будівельних робіт працівники підрядної організації заблокували вхід до розташованого на цій ділянці укриття, пошкодили комунікації та частково зруйнували перекриття. Цим вони створили загрозу загибелі людей в умовах збройної агресії РФ проти України, повідомили у прокуратурі. Внаслідок таких дій держава зазнала збитків на загальну суму 1 мільйон 799 тисяч гривень. Зараз вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу. Йому загрожує обмеження волі до трьох років. Що відомо про проблему з доступом до київських укриттів

Уночі 1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули троє людей: дві жінки і 9-річна дівчинка. Чоловік однієї з загиблих та жителі району стверджують, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.

Мер Києва Віталій Кличко ініціював тимчасове відсторонення від виконання обов'язків посадовців Деснянського району через загибель людей унаслідок атаки РФ уночі 1 червня.

За дорученням Президента Володимира Зеленського 3-го червня стартувала комісія щодо перевірки укриттів у столиці. Вона оцінює доступність та базові параметри. Спеціальна комісія працюватиме 10 днів та вибірково перевірятиме щодня кожен район столиці. Станом на ранок 5 червня вже перевірили 1664 укриття.

Крім того, на базі Департаменту муніципальної безпеки КМДА вирішили сформувати 10 мобільних груп за участі громадських активістів, які перевірятимуть стан укриттів і доступ до них населення.

Спеціальна мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". Розробники додали нову функцію: тепер у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.

У Київській міській прокуратурі повідомили, що правоохоронці розслідують можливе розкрадання грошей, які були виділені на ремонт укриттів у столиці.

На початок