Підрив дамби Каховської ГЕС не вплине на водопостачання столиці — "Київводоканал"

Підрив дамби Каховської ГЕС не вплине на водопостачання столиці — "Київводоканал"

Підрив дамби Каховської ГЕС не вплине на водопостачання столиці — "Київводоканал"
Вода (ілюстративне). Фото ілюстративне: Unsplash

Ситуація з підривом дамби Каховської ГЕС і спуском води з Каховського водосховища не позначиться на водопостачанні Києва. Про це повідомляє Київська міська державна адміністрація з посиланням на "Київводоканал".

Як зазначається у повідомленні, у Києві ситуація з водопостачанням нині стабільна, всі гідротехнічні споруди працюють у штатному режимі, перебоїв у роботі обладнання немає. Кияни забезпечуються водою безперебійно і в повному обсязі.

"Фахівці "Київводоканалу" працюють 24/7, щоб забезпечити надійне централізоване водопостачання споживачів", — зазначили у КМДА.

Мер Києва Віталій Кличко підтвердив, що нині немає жодних загроз для Києва від екологічної катастрофи на Херсонщині, що виникла через руйнування росіянами греблі Каховської ГЕС.

Що відомо про підрив росіянами греблі Каховської ГЕС

Російська окупаційна армія підірвала Каховську гідроелектростанцію в Херсонській області. Машинну залу станції повністю зруйновано, вона не підлягає відновленню. Близько 80 населеним пунктам, у тому числі Херсону, загрожує підтоплення.

Рівень води в Каховському водосховищі стрімко знижується, почалась евакуація населення з потенційних районів затоплення.

Президент Володимир Зеленський скликає термінове засідання Ради нацбезпеки і оборони. Керівник Офісу президента Андрій Єрмак назвав підрив дамби Каховського водосховища екоцидом, нагадавши, що ця подія становить потенційну загрозу для Запорізької АЕС.

У кількох містах через техногенну аварію, спричинену Росією, є проблеми з подачею води, зокрема, у Кривому Розі, Марганці та Нікополі.

На початок