Упродовж 5 місяців 2023 року поліція області зафіксувала понад 2 тисячі випадків домашнього насильства. Про це розповів заступник начальника управління превентивної діяльності Нацполіції області Василь Дідух під час брифінгу.
За його словами, 12 людей, які систематично вчиняли домашнє насильство, за рішенням суду направили на проходження спеціальної програми.
"З початку року ми поставили на облік близько 1 000 осіб за вчинення домашнього насильства. Всього на обліку перебуває понад 2500 осіб. Ми склали близько 2 тисяч адмінпротоколів. Розпочали 62 кримінальні провадження".

Координаторка соціальних проектів, спрямованих на захист прав дітей, Оксана Шлюсар розповіла про випадки насильства щодо дітей.
"Від початку року було більше 160 повідомлень про насильство щодо дітей. В області було 2 випадки і 8 спроб суїциду. Розуміючи, що суїцид – кінцева зупинка, можна стверджувати про те, що десь була упущена робота саме з протидії насильству".

За словами Оксани Шлюсар, в дитячих колективах продовжують фіксувати різні форми булінгу.
"Не зважаючи на те, що застосовувався формат дистанційної роботи, не можна сказати, що зник булінг під час війни. Зростає фізична й моральна агресія, такі прояви є і в дитячих колективах, і в шкільних. Діти, в тому числі і з Тернопільщини, які навчаються у школах за кордоном, також часто потерпають від булінгу уже з боку місцевих дітей. І це не одноразові випадки".
