Простір, де навчатимуть захисників: в Одесі створять перший в Україні Центр військового лідерства

Простір, де навчатимуть захисників: в Одесі створять перший в Україні Центр військового лідерства

Простір, де навчатимуть захисників: в Одесі створять перший в Україні Центр військового лідерства
Фото: Сергій Варламов

Волонтери та військовослужбовці створять в Одесі перший в Україні Центр військового лідерства. Цього тижня розпочалися ремонтні роботи у просторі, який стане центром для неформальної освіти чинних та майбутніх офіцерів ЗСУ. Побували на місці кореспонденти Суспільного.

Ініціатори проєкту — громадська організація "Будуємо Україну разом" та військовослужбовці 126 бригади ТрО. За декілька місяців тут навчатимуть менеджменту, кібербезпеці та командотворенню.

В Одесі створюють Центр військового лідерства
Приміщення, в якому буде Центр військового лідерства. Фото: Суспільне Одеса

"Зараз починається підготовка до будівництва центру військового лідерства. Що це і чому це потрібно? Ви всі чули фразу, що маленька радянська армія ніколи не переможе велику радянську армію — це основна сутність. Зараз наші солдати, офіцери комунікують із військовою академією, факультетом морської піхоти і з різними підрозділами України для того, щоб впроваджувати ці речі в інших підрозділах", — розповів військовослужбовець 126 бригади ТрО Сергій Варламов.

Сергій Варламов, війстковослужбовець ТрО
Сергій Варламов. Фото: Суспільне Одеса

У просторі загальною площею близько 500 метрів квадратних створять декілька приміщень. За словами технічного менеджера Павла Луця, тут буде лекторій, навчальний зал і вільний простір.

"Ми тут плануємо збудувати хаб для військових, а саме — це буде академія лідерства, де офіцери можуть навчатися. Відзавтра почнемо з волонтерами працювати над цим. Позаду в нас буде лекторій, де ми знаходимось зараз буде навчальна зала. Позаду ми зробимо стінку з гіпсокартону, яка буде розділяти навчальну залу та вільний простір. Зробимо ще другий поверх і там теж буде вільний простір на два поверхи", — розказав Павло Луць.

Павло Луць, технічний менеджер Центру військового лідерства а Одесі
Павло Луць. Фото: Суспільне Одеса

Ремонтні роботи у просторі для навчання нового покоління української армії проводитимуть у декілька змін. Виконувати їх будуть 150 волонтерів з усієї країни.

"Зараз у нас триває перший з п’яти заїздів волонтерів. Цей тиждень триватиме з 4 по 11 червня. Це буде 30 волонтерів з усієї України, які з’їхалися в Одесу аби тиждень працювати над об’єктом та знайомитися з Півднем України", — зазначила адміністраторка ГО "Будуємо Україну разом" Уляна Яценко.

Уляна Ценко, ГО "Будуємо Україну разом"
Уляна Яценко. Фото: Суспільне Одеса

Організатори кажуть, що у центрі також планують проводити заняття для цивільного населення з першої домедичної допомоги.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок