Гостра кишкова інфекція на Полтавщині: скільки випадків виявили за тиждень

Гостра кишкова інфекція на Полтавщині: скільки випадків виявили за тиждень

Гостра кишкова інфекція на Полтавщині: скільки випадків виявили за тиждень
Фото: Суспільне Полтава

На Полтавщині за тиждень виявили 76 випадків гострих кишкових інфекцій. Це майже на десять більше, ніж за попередній. Про це Суспільному розповів епідеміолог обласного центру контролю та профілактики захворювань Андрій Байбарза. Пов’язано це із сезонністю та підвищенням температури повітря.

За тиждень в області виявили 76 випадків гострих кишкових інфекцій, каже епідеміолог Андрій Байбарза. Тижнем раніше їх було на вісім менше.

Гостра кишкова інфекція на Полтавщині
Підхопити кишкову інфекцію можна й у водоймі. Фото: Суспільне Полтава

"Для кишкових інфекцій на Полтавщині є певний зимово-весняний не такий високий і літньо-осінній період підйому захворюваності на кишкові інфекції. Це просто така природа взаємодії збудника і людини. У зимово-весняний період більше вірусних інфекцій. в осінньо-літній період це підйом здебільшого бактеріальних гострих кишкових інфекцій"!, — каже епідеміолог обласного центру контролю та профілактики хвороб Андрій Байбарза.

Нині на стаціонарному лікуванні в обласній інфекцій лікарні з кишковими інфекціями перебуває близько двох десятків пацієнтів, розповідає Альона Крамаренко.

" Гострі кишкові інфекції проявляються ознаками гострого гастроентериту та діареєю. Також до симптомів належать загальна слабкість, підвищення температури тіла, дискомфорт у живості, нудота, блювання та розрідження випорожнення", — говорить інфекціоністка обласної інфекційної лікарні Альона Крамаренко.

Гостра кишкова інфекція на Полтавщині: скільки випадків виявили за тиждень
Гостра кишкова інфекція на Полтавщині. Фото: Суспільне Полтава

За словами Альони Крамаренко, аби вберегтися від кишкових інфекцій, необхідно, зокрема, дотримуватися правил особистої гігієни, мити руки перед вживанням їжі, пити кип’ячену або очищену воду. Також не купувати їжу в місцях несанкціонованої торгівлі, не вживати продуктів після закінчення терміну придатності тощо.

Підхопити кишкову інфекцію можна й у водоймі, каже лікарка.

"Якщо відбувається заковтування води, наприклад. Це в таких водоймах, де вода стоїть або в забруднених водоймах", — каже інфекціоністка обласної інфекційної лікарні Альона Крамаренко.

За словами епідеміолога Андрія Байбарзи, найбільше випадків гострих кишкових інфекцій за останній тиждень зафіксували у Полтавській та Кременчуцькій громадах.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок