Інспекція укриттів Києва: які порушення виявили у Шевченківському районі

Інспекція укриттів Києва: які порушення виявили у Шевченківському районі

Інспекція укриттів Києва: які порушення виявили у Шевченківському районі
Фото: КМВА

У низці укриттів Шевченківського району столиці виявили недоліки, проте більшість з них не критичні. Про це повідомив голова комісії КМВА генерал-майор Володимир Кидонь.

Наприклад, в укритті одній зі шкіл не вистачає покажчиків руху та вогнегасників. В іншому випадку не позначений на цифровій мапі паркінг в новобудові, який також слугує укриттям. Проте місцеві спускаються туди під час повітряних тривог.

В одному із об’єктів комунальної власності голова комісії наголосив на необхідності облаштувати окреме сховище для малечі. Ще одне укриття – виявилось зачиненим.

"Власник підвалу – приватна особа, яка не надавала доступу до приміщення. Тому мешканці будинку не могли туди потрапити. Укриття відкрили силоміць. Невдовзі там проведуть ремонт", — зазначив Кидонь.

Також він додав, що усі недоліки мають усунути якнайшвидше, а поки перевірки триватимуть й надалі в усіх районах міста.

Що відомо про перевірку укриттів у столиці

Уночі 1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули троє людей: дві жінки і 9-річна дівчинка. Чоловік однієї з загиблих та жителі району стверджують, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.

Мер Києва Віталій Кличко ініціював тимчасове відсторонення від виконання обов'язків посадовців Деснянського району через загибель людей унаслідок атаки РФ уночі 1 червня.

За дорученням Президента Володимира Зеленського 3-го червня стартувала комісія щодо перевірки укриттів у столиці. Вона оцінює доступність та базові параметри. Спеціальна комісія працюватиме 10 днів та вибірково перевірятиме щодня кожен район столиці. Станом на ранок 5 червня вже перевірили 1664 укриття.

Крім того, на базі Департаменту муніципальної безпеки КМДА вирішили сформувати 10 мобільних груп за участі громадських активістів, які перевірятимуть стан укриттів і доступ до них населення.

Спеціальна мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". Розробники додали нову функцію: тепер у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.

У Київській міській прокуратурі повідомили, що правоохоронці розслідують можливе розкрадання грошей, які були виділені на ремонт укриттів у столиці.

На початок