У Луцьку перевіряють укриття: скільки вже оглянули

У Луцьку перевіряють укриття: скільки вже оглянули

У Луцьку перевіряють укриття: скільки вже оглянули
Вхід в одне із укриттів у Луцьку, червень 2023 рік. Фото: Суспільне Луцьк

У Луцькій громаді спеціальні комісії перевіряють захисні споруди, – розповів Суспільному начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення Луцькради Юрій Кирилюк.

З його слів, у громаді є 101 захисна споруда, 61 сховищ і 40 протирадіаційних укриттів, безпосередньо в Луцьку – 96 захисних споруд. Наразі комісія вже оглянула половину укриттів.

Наявної кількості укриттів, – каже Юрій Кирилюк, – не достатньо, щоб покрити потреби всього міста, тому облаштували багато найпростіших укриттів у підвалах будинків, дитячих садочках та школах. Всього таких налічується – 721.

Зі слів начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту, у найпростіших укриттях, які є в комунальній власності, люди можуть прихиститися цілодобово. Там є охорона і вона має впустити людей під час тривоги в укриття.

У Луцьку перевіряють укриття: скільки вже оглянули
Двері в укриття мають бути відкритті під час повітряних тривог. Фото: Суспільне Луцьк

Стан найпростіших укриттів у школах і садочках відомий, бо там навчалися діти, а ось з укриттями в житлових будинках ситуація гірша, – каже Юрій Кирилюк. "Метою даної перевірки є виявити такі незадовільні укриття та виключити їх з переліку", – додав посадовець.

У Луцьку перевіряють укриття: скільки вже оглянули
Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення Луцькради Юрій Кирилюк. Фото: Суспільне Луцьк

Протирадіаційну укриття, що розміщене в будівлі територіального центру соціального обслуговування на Данила Галицького, розраховане на 80 людей. Під час повітряної тривоги сховище відкриває охоронець. Зі слів директорки центру Галини Шатецької, нині мало людей ідуть сюди ховатися, на початку повномасштабного вторгнення було більше. Укриття облаштували власними силами.

Результати перевірки укриттів, – каже начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення Луцькради, – оголосять згодом.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок