У реабілітаційному центрі на Черкащині військових відновлюють після травм

У реабілітаційному центрі на Черкащині військових відновлюють після травм

У реабілітаційному центрі на Черкащині військових відновлюють після травм
Суспільне: Черкаси

215 людей пролікували за пів року в реабілітаційному комплексі на Черкащині. У закладі відновлюють після травм, повертають дрібну моторику та надають оздоровчі послуги, розповіла Суспільному начальниця управління праці та соцзахисту Галина Кучер.

Його відвідувачі – військові після поранень, пенсіонери, та ті, хто поліпшує здоров’я після інфарктів та інсультів. Для людей фахівці складають індивідуальний курс, який в середньому триває до трьох тижнів.

За графіком у військовослужбовця Віктора процедури в басейні. З його слів, це чи не єдина можливість забути про біль у спині. Травми та контузію він отримав від вибуху боєприпасів торік 24 лютого.

Нині, перебуваючи на службі, все ще відновлює здоров’я.

"За можливості я приходжу у вихідні дні або коли дають дозвіл. Легше стає звісно, вже потроху повертаємось до життя", – розповів Віктор.

Нещодавно повернувся зі східного напрямку військовий Олександр. У нього найбільше проблем із нервовою системою, тому ходить на процедури.

"Буває, що потрапляєш у спокійні місця, але в основному – це бойові дії ти і нервуєш. Погіршується стан здоров’я отримуєш нервові зриви та й треба проходити реабілітацію".

Тут можна не лише відновитися після травм, а й підтримувати фізичну форму у тренажерному залі. Військовий Володимир захищає українське небо. У перервах між чергуваннями приходить на тренування:

"Займаюся, щоб на старості з внуками побігати із дітьми.. Щоб не було, що вони кажуть "пробіжімо", а я не можу".

Ребцентр в Умані
Суспільне: Черкаси

У реабілітаційному центрі допомагають тим, хто вже пройшов основний курс лікування, пояснив головний лікар закладу Михайло Батюк. Одна людина в рік може пройти два курси тривалістю від 10 днів.

"На це орієнтують лікарі, щоб людина не зупинялась, а використовувала усі можливості. А ще, щоб відновити свої функції, відновити настрій".

Аби потрапити в медзаклад, за словами головного лікаря, необхідно подати заяву в уманське управління праці та соцзахисту. Реабілітують людей за понад 20 напрямками, серед найпопулярніших — масаж, сеанси з психологом, відвідування соляної кімнати та процедури у воді.

"Він розрахований для людей з різними залишковими явищами після перенесених захворювань нервової системи, травм кінцівок тощо".

Ребцентр в Умані
Суспільне: Черкаси

Як зазначила начальниця управління праці та соцзахисту Галина Кучер, центр орієнтується на допомогу військових, адже розуміють, що запит на такі послуги надалі буде лише зростати.

"Вони нам підказують, яке ще обладнання сюди необхідне, які процедури можна тут запровадити, що їм потрібно для більш комфортного розвантаження. ми дуже горді тим, що ми можемо сьогодні допомогти людям, які повернулись із пораненнями, які прийшли із моральними травмами із психологічними саме й для цього наш реабілітаційний комплекс підготовлений", – пояснила Галина Кучер.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок