На Полтавщині стартував НМТ для випускників шкіл: які правила та особливості проведення

На Полтавщині стартував НМТ для випускників шкіл: які правила та особливості проведення

На Полтавщині стартував НМТ для випускників шкіл: які правила та особливості проведення
Фото: Суспільне Полтава

11 тисяч учасників зареєстрували для складання національного мультипредметного тесту на Полтавщині, який стартує 5 червня. Про це під час апаратної наради повідомив директор департаменту освіти і науки Полтавської ОВА Євген Кончаковський. Про особливості цьогорічного тестування та обмеження, які будуть діяти, – у матеріалі Суспільного.

5 червня випускники шкіл почали складати національний мультипредметний тест. Його запровадили замість зовнішнього незалежного оцінювання для вступу до вишів через воєнний стан в Україні. Основна сесія триватиме до 23 червня. Про це Суспільному розповіла відповідальна за проведення зовнішніх освітніх оцінювань на Полтавщині Наталія Барболіна. Тестування влаштують в Україні та ще понад трьох десятках країн світу. Місця проведення оцінювання не розголошують задля безпеки.

На Полтавщині стартував НМТ 2023
Учасник мультипредметного тесту Максим Сипко. Фото: Суспільне Полтава

"Коли реєструвався на НМТ, з’являвся кабінет учасника НМТ. За 10 днів до початку (тестування – ред.) повинні були обов’язково надіслати запрошення. Я його отримав. Вказано час, яка зміна – є друга, є перша зміна. Перша зміна зранку, друга – ближче до обіду. І вказувалося місце проведення, звісно. Складаю англійську, математику й українську мову", — говорить учасник мультипредметного тесту Максим Сипко.

"Зареєструвалися 11 тисяч осіб. Тобто на 39% більше, порівняно з минулим роком. Крім того, відбулися зміни в процедурі самого національного мультипредметного тесту. Якщо минулого року було три чітко визначених предмети, то тепер третій блок вибірковий"!, — говорить директор департаменту освіти і науки Полтавської ОВА Євген Кончаковський.

На Полтавщині стартував НМТ для випускників шкіл
На Полтавщині стартував НМТ. Фото: Суспільне Полтава

За даними з порталу Українського центру оцінювання якості освіти, національний мультипредметний тест включає три предмети: обов’язкові – українська мова та математика, а також один на вибір – це історія України, біологія, фізика, хімія чи одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька, іспанська). На відповіді учасники мають 180 хвилин. Серед завдань – із вибором однієї правильної відповіді, на встановлення відповідностей та з відкритою формою для короткої відповіді, яку треба вказати самостійно.

"Найбільш популярний серед вибіркових предметів – це історія України – близько 60%. 22,5% обрали іноземні мови, 15,6% складають біологію. І менше 5% – фізика і хімія", — говорить директор департаменту освіти і науки Полтавської ОВА Євген Кончаковський.

"Наші учні зареєстровані всі разом, колективно ми їх реєстрували у стінах нашого навчально-виховного комплексу, перевіряли документи. Ми обов’язково проводили консультації для випускників 11-го класу з основних предметів – це англійська мова, історія України, математика і біологія. І діти постійно готувалися, проводили і онлайн-тестування, і ті завдання виконували, що готували їм учителі", — каже директорка Сем’янівського навчально-виховного комплексу Олена Промська.

Для тих, хто через поважні причини не зможе пройти тестування під час основної сесії, передбачена додаткова. Вона триватиме у період з 11 до 24 липня.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram| Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

На початок