Допомога ЗСУ. Кропивничанин виготовляє дрони-камікадзе

Допомога ЗСУ. Кропивничанин виготовляє дрони-камікадзе

Допомога ЗСУ. Кропивничанин виготовляє дрони-камікадзе
Кропивничанин Сергій Шпак виготовляє дрони для ЗСУ. Фото: Суспільне Кропивницький

Кропивничанин Сергій Шпак на власному подвір’ї виготовляє дрони-камікадзе, навчився цьому сам. За пів року передав на фронт 28 дронів, розповів Суспільному. Гроші на матеріали для виготовлення витрачає свої, допомагають благодійники.

Сергій Шпак у майстерні на власному подвір’ї до повномасштабної війни робив форми для печива та тістечок. Після вторгнення Росії почав виготовляти запчастини до військових дронів і боєприпасів. Тепер — безпілотники.

дрони
Кропивничанин Сергій Шпак виготовляє дрони. Фото: Суспільне Кропивницький

Порахував, за пів року у цій майстерні зробили 28 дронів, їх передали на фронт, та тисячу рамок для безпілотників іншим майстрам. Гроші на електронні деталі та пластик дає свої, допомагають друзі та знайомі.

"Коли постає питання заплатити за комуналку чи купити 20-30 кілограмів пластику, то питання зникає одразу. Купується пластик, комуналка може почекати".

Чоловік має двох помічників – друга та племінника.

Такий дрон підіймається на висоту до двох кілометрів, летітиме на відстань три кілометри. Швидкість до двохсот кілометрів на годину. Оператор дрона, діючий військовий з позивним "Художник", говорить, безпілотники, виготовлені кропивничанами, на фронті випробував.

"Зброя, яку нам передають американські або європейські партнери, коштує тисячі і мільйони доларів. А ось цей 500 доларів. Він може нести бойовий заряд і вразити танк або живу силу, може пролетіти до 15 кілометрів".

Нині Сергій Шпак має замовлення на десять дронів. На комплектуючі для них, пульти керування, окуляри для оператора та зарядні пристрої, каже, потрібно 240 тисяч гривень.

На початок