Авто для земляка: у Прилуках зібрали майже 4 тисячі доларів для захисника Маріуполя

Авто для земляка: у Прилуках зібрали майже 4 тисячі доларів для захисника Маріуполя

Авто для земляка: у Прилуках зібрали майже 4 тисячі доларів для захисника Маріуполя
ФОТО: Суспільне Чернігів

Автомобіль для підрозділу прилучанина, який тримав оборону Маріуполя, купили за гроші жителів громади. Збирали їх дорослі й діти та закрили збір менше ніж за добу, розповів настоятель собору Різдва Пресвятої Богородиці Віталій Юрочко, який організував збір.

За його словами, отримані гроші придбали кросовер Suzuki Grand Vitara. Це п’ятий автомобіль, який відправляють українським військовим для виконання бойових завдань.

"Зборів багато. За минулий місяць по Прилуках було десь понад 30 зборів. Це виснажує громаду міста. В плані емоційному, матеріальному виснажує. В цьому випадку ми збір відкрили на благодійну організацію, збір чітко під запит, і збір чітко тим, кого ми знаємо".
У Прилуках зібрали гроші на авто для військових
Настоятель собору Різдва Пресвятої Богородиці — Віталій Юрочко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Автомобіль для підрозділу попросив боєць полку "Азов", який родом із Прилук. З 24 лютого 2022 року чоловік брав участь в обороні Маріуполя та майже чотири місяці перебував у російському полоні. На початку цього року, після лікування та реабілітації, повернувся до захисту України.

"На війні автомобілів багато не буває. На жаль, це розхідний матеріал, сьогодні є, завтра немає. З досвіду, у місті Маріуполь машина могла прожити буквально півдня, іноді і того не було", — каже Василь.
Авто для військових
Військовослужбовець — Василь. ФОТО: Суспільне Чернігів

Загалом люди менше ніж за добу зібрали майже чотири тисячі доларів. Близько 10 тисяч гривень від цієї суми зібрали діти із п’яти блокпостів, які діяли в місті влітку ще минулого року.

"Ми зробили собі «будку». Там поставили матраци і там стояли. Зробили собі палки, автомати, щоб зупиняти і зупиняли", — каже учасник збору Тимофій Терещенко.

Діти збирали гроші на автомобіль
Учасник збору — Тимофій Терещенко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Аня Перепуст також збирала гроші на допомогу військовому.

"У нас була така коробочка, ми туди кидали гроші, ввечері перераховували. На наступний день ми теж збираємо, а потім чекаємо слушний день і віддаємо гроші".

Діти збирали гроші на авто
Учасниця збору — Аня Перепуст. ФОТО: Суспільне Чернігів

Решту грошей додали прилучани, парафіянин собору Різдва Пресвятої Богородиці. В автомобіль люди поклали домашню випічку та обереги.

Перед тим, як відправити машину до підрозділу, її розфарбують у піксель.

Дивіться у сюжеті:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок