На Київщині відкрили IT-пасіку: скільки зібрали меду можна дізнатись у смартфоні

На Київщині відкрили IT-пасіку: скільки зібрали меду можна дізнатись у смартфоні

На Київщині відкрили IT-пасіку: скільки зібрали меду можна дізнатись у смартфоні
Фото: Проєкт USAID "Економічна підтримка України" / Facebook

На Київщині відкрили IT-пасіку, де вулики оснащені сонячними панелями та сенсорами. Ними бджоляр може керувати зі свого смартфону.

Про це йдеться на сторінці Проєкту USAID "Економічна підтримка України" у Facebook.

Над створенням проєкту "Amohive" працювала команда фахівців з України та Польщі. Зараз пасіка складається із 10 експериментальних вуликів з поліпропілену. Інформація з встановлених датчиків передається на сервер, а звідти на телефон.

"Через застосунок можна перевірити температуру у вулику, вологу, вагу в реальному часі, кількість назбираного меду, а також є функція GPS-навігатора", — йдеться в повідомленні.

Зараз на пасіці спостерігають за поведінкою трьох порід бджіл, які з травня мешкають у вуликах. За потреби їм регулюють температуру і вологість, аби комахи не хворіли.

Один із український університетів вже зацікавився проєктом, оскільки бджіл можна використовувати у різних сферах. Наприклад, поселити поблизу техногенного об'єкту.

"Такий розумний вулик можна поставити біля таких об’єктів, спостерігати за поведінкою бджіл, аби ухвалити рішення безпечні для людини. До запропонованих датчиків можна додати інші, аби збирати більше інформації, яка важлива у певному місці. Ми зі студентами охоче б долучилися до таких досліджень", – сказав декан факультету Здоров’я людини, професор СНУ імені В.Даля Вадим Тарасов.

На початок