Україна створила мережу агентів у Росії та передає їм дрони для атак — CNN

Україна створила мережу агентів у Росії та передає їм дрони для атак — CNN

атака дронів на Кремль
Вибух у небі над Кремлем 3 травня 2023 року. Скріншот з відео

Україна розвинула мережу агентів і симпатиків усередині Росії, які працюють над проведенням диверсій проти російських цілей, і передає їм безпілотники для організації атак по російських об'єктах.

Про це повідомляє CNN з посиланням на джерела, знайомі з даними американської розвідки.

Офіційні особи США вважають, що проукраїнські агенти в Росії здійснили атаку на Кремль на початку травня, запустивши безпілотники з території Росії, а не України.

Водночас в американській розвідці не знають чи інші атаки безпілотників – в тому числі по Московській області та по нафтопереробних заводах на півдні РФ – були здійснені з російської території.

Американські чиновники вважають, що Україна розвинула диверсійні осередки всередині Росії, які складаються з проукраїнських симпатиків та оперативників, добре навчених вести такого роду війни.

Вважається, що Україна надала їм безпілотники українського виробництва, і двоє американських чиновників заявили CNN, що немає жодних доказів того, що удари з безпілотників були завдані з використанням безпілотників, наданих США.

Чиновники не змогли точно сказати, як Україні вдалося переправити безпілотники в тил противника, але два джерела повідомили телеканалу, що українська сторона створила добре відпрацьовані контрабандні маршрути, які можуть бути використані для відправлення безпілотників або їхніх компонентів до Росії, де їх потім збирають.

Співробітник європейської розвідки зазначив, що російсько-український кордон великий і його дуже важко контролювати, що робить його придатним для контрабанди. Цей план, за словами джерела, українці розробляли більшу частину часу, відколи триває російська агресія.

Атака Москви безпілотниками 30 травня

У Москві в Росії 30 травня вранці внаслідок атаки БПЛА в кількох будівлях сталися незначні пошкодження, заявив мер Москви Сергій Собянін. Загалом у Міноборони РФ повідомили про атаку 8 безпілотниками. Водночас телеграм-канали інформують, що дронів могло бути близько 25.

Президент РФ Володимир Путін звинуватив Україну в атаці дронів на Москву і заявив, що вона стала відповіддю на російський удар "по штабу військової розвідки України", завданої "два-три дні тому".

Міністерство закордонних справ РФ випустило заяву, в якій "рішуче засудило спроби терористичних атак ЗСУ" вранці 30 травня в Москві та Підмосков'ї та пригрозило Україні "найжорсткішими заходами".

На початок