У Кропивницькому безплатно вчать програмуванню

У Кропивницькому безплатно вчать програмуванню

У Кропивницькому безплатно вчать програмуванню
Учень "Школи програмування Ш++" у Кропивницькому. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому працює "Школа програмування Ш++". Її мета – зробити освіту доступною. Навчання у школі безкоштовне, розповіла Суспільному її менеджерка Анастасія Квітик.

Школу заснували у 2012 році. Засновники – програмісти-практики Роман Шмельов та Анатолій Книшук. "Вони заснували школу для того, щоб утворити в нашому місті IT-спільноту, розвивати неформальну освіту, аби люди знали, що тут можна навчатися, розвиватися й досягати певної життєвої мети", — розповіла менеджерка.

Школа існує коштом волонтерських внесків та донатів, частину грошей сплачує Роман Шмельов. Їх витрачають на утримання приміщення, його оренду, комунальні послуги та заробітну плату персоналу.

Викладачі в школі — це програмісти-практики, в більшості випускники, які вирішили долучитися до проєкту, розповіла менеджерка.

Про освітні програми школи Ш++

Є програми для підлітків та дорослих. Є три варіанти: підготовчий, основний та профільний.

Підготовчий, не є обов'язковим, пояснила менеджерка. Він розроблений для того, щоб учні могли підготувати базу, якщо її не мають. Вчать основним поняттям у програмуванні. Якщо людина має такі знання, вона пропускає цей курс і вступає на основний.

Основний курс складається з поглиблених основ програмування та називається "Комп'ютерні науки". Студенти вчаться власне програмувати.

Профільний курс має чотири напрямки. Студент обирає між backend, frontend, android та iOS.

"Після завершення профільного курсу випускник готовий до працевлаштування, – каже менеджерка. – Його рівня навичок і знань вистачає для того, щоб шукати роботу".

Охочим вступити в школу надсилають інструкцію, як підготуватися до іспиту. Він триває 15 хвилин, складається з логічної задачі та тексту на швидкість друку двома мовами: українською та англійською.

Навчання здебільшого відбувається в онлайні, щосереди учні збираються у школі. На тиждень студенту потрібно приділити навчанню щонайменше 10 годин.

На початок