У МО РФ заявили про початок українського контрнаступу. У ЗСУ попередили про активізацію росфейків

У МО РФ заявили про початок українського контрнаступу. У ЗСУ попередили про активізацію росфейків

ЗСУ, танк, Бахмут, війна
Український військовий на позиціях біля Бахмута на Донеччині, 27 травня 2023 року, фото: AP

У Міноборони Росії стверджує, що Сили оборони України розпочали великомасштабний наступ на п'ятьох ділянках фронту на Південно-Донецькому напрямку. В управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ заявили про активізацію в Росії інформаційно-психологічних операцій.

У МО РФ заявили, що вранці 4 червня у контрнаступі брали участь "23-а та 31-а механізовані бригади зі складу стратегічних резервів ЗСУ за підтримки інших військових частин та підрозділів".

"Всього було задіяно шість механізованих і два танкові батальйони противника", — йдеться у повідомленні МО РФ.

Там також заявили, що метою українських військ був прорив російської оборони на найуразливішій, на їхню думку ділянці фронту.

"Своїх завдань противник не досяг, успіху не мав", — заявили в Міноборони РФ.

В Управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ заявили про активізацію в Росії інформаційно-психологічних операцій.

"На російських телеграм-каналах та соцмережах планується посилення навали поширень неправдивої інформації про бойові дії ЗС України. Та й власних формувань. З метою деморалізації українців і введення в оману спільноти (в тому числі власного населення) російські пропагандисти будуть розповсюджувати неправдиву інформацію про контрнаступ, його напрямки та втрати українського війська. Навіть якщо контрнаступу і немає", — йдеться у повідомленні.

У СтратКомі зазначили, що для фейків у росіян заготовлені старі відео та фото, які показують підбиту техніку, загиблих та полонених, а також інші неправдиві матеріали.

В управління нагадали, що перевірену інформацію можна отримати тільки в оперативних зведеннях Генерального штабу, структур стратегічних комунікацій та від визначених офіційних спікерів Сил оборони та ЗСУ.

Що відомо про підготовку українського контрнаступу

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю американському телеканалу Fox News 14 квітня заявив, що українська влада нині сконцентрована на підготовці контрнаступу для звільнення своїх територій від російських загарбників.

12 квітня глава українського уряду повідомив, що під час його візиту до США Шмигаль і міністр оборони США Ллойд Остін під час зустрічі обговорили нагальні потреби України для успішного проведення контрнаступальної операції.

18 квітня секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна почне контрнаступ проти російських військ, коли буде готова: "Якщо ми не будемо готові, то ніхто не буде починати (контрнаступ — ред.) непідготовленим"

Раніше Буданов заявив, що підготовка до контрнаступу України "йде за графіком". Він не став розкривати деталі, однак порадив не слухати "весь той шлак, який зараз несеться інтернетом".

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна готова розпочати контрнаступ проти російських військ, однак чекає сприятливого моменту, аби досягти максимального результату.

23 травня очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що Сили оборони накопичили достатньо сил та зброї для того, щоб розпочати дії з деокупації українських територій, що опинились під контролем Росії.

На початок