На Київщині посадовець ТЦК допомагав чоловікам виїхати закордон

На Київщині посадовець ТЦК допомагав чоловікам виїхати закордон

На Київщині посадовець ТЦК допомагав чоловікам виїхати закордон
Фото: ДБР

На Київщині посадовець територіального центру комплектування та соціальної підтримки допомагав військовозобов'язаним незаконно виїхати до Молдови та Угорщини.

Начальника відділення одного із районних ТЦК викрило ДБР.

За даними слідства, він фальсифікував військово-облікові та медичні документи про непридатність до військової служби. А саме відповідний висновок ВЛК та документ про виключення з військового обліку. Це коштувало від 6 до 10 тисяч доларів.

"Вартість залежала від наявних проблем зі здоров’ям ухилянтів та їхнього віку. Чим старше був чоловік, тим дешевше була "послуга" з підробки документів", — йдеться в повідомленні.

Правоохоронці встановили, що у посадовця було двоє спільників — колишній керівник Київського обласного військкомату та його син. Вони давали поради щодо вдалого перетину кордону, а також були посередниками під час отримання хабарів.

Наразі задокументовані дві "угоди" на суму $14 тисяч. Досудове розслідування триває.

На Київщині посадовець ТЦК допомагав чоловікам виїхати закордон
На Київщині посадовець ТЦК допомагав чоловікам виїхати закордон. Фото: ДБР

Посадовець отримав підозру в організації незаконного переправлення осіб через держкордон, а також сприянні незаконному переправленню кількох осіб через державний кордон України шляхом надання засобів, вчинене з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб – ч. 3 ст. 332 КК України.

Йому загрожує ув'язнення до 9 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років з конфіскацією майна.

Що відомо про незаконні спроби виїзду військовозобов'язаних на Київщині

На Київщині викрили групу осіб, які допомагали військовозобов'язаним виїхати закордон під виглядом студента чи волонтера.

Київська адвокатка разом зі своїм чоловіком, лікарем та знайомою організували схему виїзду військовозобов'язаних закордон за 12 тисяч доларів.

У Києві троє чоловіків організували схему виїзду закордон військовозобов'язаних під приводом купівлі транспорту для ЗСУ.

Киянин разом зі спільником пообіцяв вивезти 6 чоловіків до Польщі як волонтерів за 18 тисяч доларів.

Службовець із Київщини за $9 тисяч оформлював чоловікам "білий квиток", який звільняє від військової служби.

На початок