Сили оборони, ймовірно, просунулись на Запоріжжі та Донеччині — ISW

Сили оборони, ймовірно, просунулись на Запоріжжі та Донеччині — ISW

Сили оборони, ймовірно, просунулись на Запоріжжі та Донеччині — ISW
Фото: з Фейсбуку Генштабу ЗСУ

Українські військові, ймовірно, просунулися на Запорізькому напрямку, подолавши першу лінію оборони російських військ у східній частині регіону. Також повідомляється про незначні тактичні успіхи Сил оборони у прилеглих районах Донеччини.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни.

"4 червня українські сили провели локальні наземні атаки і домоглися обмежених тактичних успіхів у західній частині Донецької області та східній частині Запорізької області", — йдеться у повідомленні

Як зазначають аналітики, зокрема, геолокаційні кадри, оприлюднені 4 червня, свідчать про те, що українські війська обмежено просунулись на північний схід від Рівнополя.

При цьому низка російських військових блогерів заявляли, що українські війська прорвали першу лінію російської оборони та просунулися в цьому районі на відстань від 500 метрів до 3 кілометрів, зауважують в ISW. Вони також повідомляли про нібито втрату контролю російських військ над Новодарівкою, що за 14 кілометрів на північний захід від Великої Новосілки, й Нескучного, розташованого за 2 кілометри на північний захід від Великої Новосілки. Окрім того, з’являлись повідомлення про ймовірну втрату Росією Левадного, розташованому на північний захід від Новодарівки.

Раніше російське Міноборони заявило, що вранці 4 червня українські війська нібито розпочали "великомасштабний наступ" на п’яти ділянках фронту на південь від Донецька.

"З ранку 4 червня противник розпочав великомасштабний наступ на п'яти ділянках фронту на Південно-Донецькому напрямку введенням у бій 23 та 31 механізованих бригад зі складу стратегічних резервів ЗСУ за підтримки інших військових частин та підрозділів. Усього було задіяно шість механізованих і два танкові батальйони противника", — йдеться у повідомленні.

МО РФ стверджує, що Сили оборони намагалися прорвати російську оборону, однак успіху не мали та, зазнавши втрат, відступили.

На початок