Україна "золотом" завершила перший в історії Суперфінал Кубка світу з артистичного плавання: медальний залік

Україна "золотом" завершила перший в історії Суперфінал Кубка світу з артистичного плавання: медальний залік

Україна "золотом" завершила перший в історії Суперфінал Кубка світу з артистичного плавання: медальний залік
Збірна України з артистичного плавання. Фото: Ligue Européenne de Natation

Збірна України стала четвертою за кількістю нагород на турнірі.

Україна завоювала чотири медалі у Суперфіналі Кубка світу з артистичного плавання. Останню нагороду у межах турніру "синьо-жовті" вибороли у акробатичній групі.

Суперфінал підсумував виступи артистичних плавчинь на рівні Кубка світу. Змагання у такому форматі пройшли вперше в історії цього виду спорту.

Дебютну медаль Суперфіналу "синьо-жовті" завоювали у технічній програмі груп, де посіли друге місце. Після цього результату збірна здобула завдяки виступав Марини та Владислава Алексіївих. Спочатку українські плавчині посіли третє місце у змаганні технічних дуетів, а потім стали другими у довільній програмі дуетів.

Останнім стартом збірної України у Суперфіналі Кубка світу стали змагання акробатичних груп. У цій дисципліні "синьо-жовті" здобули дві перемоги у сезоні: українські артистичні плавчині виграли у канадському Маркемі та французькому Монпельє.

У Ов'єдо склад команди майже повністю повторив вісімку у технічній групі: Марина та Владислава Алексіїві, Марта Фєдіна, Вероніка Гришко, Софія Мацієвська, Дарія Мошинська, Ангеліна Овчиннікова та Валерія Тищенко. До нього не увішла Анастасія Шмоніна, натомість виступила Мацієвська.

Українська вісімка у фіналі в акробатичній групі виконала номер з найбільшою складністю серед семи учасниць – 19.7500 бала. За свій виступ "синьо-жовті" отримали 216.6701 бала, випередивши команду Китаю на 0.5801 пункта. З цим результатом Україна завоювала перше "золото" Суперфіналу.

Суперфінал. Кубок світу. Акробатичні групи. Топ-3

  1. Україна – 216.6701 бала
  2. Китай – 216.0900
  3. Канада – 197.1600

Завдяки перемозі у змаганні акробатичних груп збірна України посіла четверте місце у медальному заліку Суперфіналу. Лідером за цим показником стала Іспанія, яка виборола вісім нагород: чотири "золота" та чотири "срібла".

Медальний залік Суперфіналу Кубка світу: топ-5

  • 1. Іспанія – 4 "золото" + 4 "срібло" + 0 "бронза" = 8 медалей
  • 2-3. Ізраїль – 2 + 0 + 0 = 2
  • 2-3. Японія – 2 + 0 + 0 = 2
  • 4. Україна – 1 + 2 + 1 = 4
  • 5. Китай – 1 + 1 + 0 = 2
На початок