Найбільший за 30 років: у Варшаві розпочався мітинг опозиції

Найбільший за 30 років: у Варшаві розпочався мітинг опозиції

Найбільший за 30 років: у Варшаві розпочався мітинг опозиції
Мітинг опозиції у Варшаві, 4 червня 2023 року. Фото: AP

У столиці Польщі Варшаві 4 червня о 13:00 за київським часом стартував мітинг опозиції, на який зібралися, за підрахунками організаторів, близько пів мільйона людей.

Про це повідомляє Wiadomosci.

Недільний марш проти чинної влади організувала польська опозиційна партія "Громадянська платформа" на чолі з її лідером Дональдом Туском. Дата проведення невипадкова — це річниця перших частково вільних виборів у Польщі 1989 року, які призвели до падіння комунізму і політичних змін у країні.

Демонстранти почали ходу на площі на Роздрожу у Варшаві. Остання зупинка натовпу — Замкова Площа.

Згідно з декларацією "Громадянської платформи", захід є протестом "проти високих цін, злодійства і брехні, за вільні вибори".

Окрім "Громадянської платформи", у марші також візьмуть участь представники та прихильники інших опозиційних партій. Зокрема партії "Лівиці", "Польської селянської партії" та "Польща 2050" Шимона Головні. Про свою участь також заявила компанія "AgroUnia" під керівництвом Міхала Колодзейчака. За підрахунками організаторів, марш зібрав близько пів мільйона людей, повідомляє RMF. 

"Ми сьогодні тут, щоб усі побачили, які ми сильні. Цей голос, цю хвилю ніхто не зупинить", — сказав лідер партії "Громадська Платформа" та експрем'єр Польщі Дональд Туск.

Після Дональда Туска слово взяв колишній президент Лех Валенса.

"Підозрюю, що ніколи в житті у мене не буде стільки слухачів, скільки сьогодні. Як ви добре знаєте, я успішна людина тисячоліття — так дехто каже. Качинський (голова партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський — ред.) добре знав, що я не пробачу йому знищення Польщі, що я його рано чи пізно викину - тому він вирішив наклепати, щоб забрати народ від мене. Таким чином він хоче виграти", — сказав Валенса, посилаючись на звинувачення проти нього щодо співпраці зі спецслужбами.

У столиці Польщі вже спостерігаються проблеми з інтернетом, пише видання.

На початок