Російські добровольці заявили про входження до передмістя Шебекіна в РФ

Російські добровольці заявили про входження до передмістя Шебекіна в РФ

Доповнено
Бійці РДК
Фото: AP Photo/Evgeniy Maloletka

Російський добровольчий корпус” і легіон “Свобода Росії” заявили, що увійшли до передмістя міста Шебекіно Бєлгородської області РФ. Про це російські добровольці повідомили у своїх телеграм-каналах.

РДК та легіон “Свобода Росії” оприлюднили про це  відео.

“Передова штурмова група РДК та ЛСР заходить із боями до передмістя Шебекіна”, – йдеться у повідомленні РДК.

Також в РДК оприлюдинили відеозверення, адресоване губернатору Бєлгородської області В'ячеславу Гладкову. Представник РДК записав відео, за участю, як стверджують добровольці, двох полонених російських військових. У РДК пропонують Гладкову забрати полонених в обмін на можливість добровольців поспілкуватися з губернатором Бєлгородщини.

"Як жест доброї волі, про які так часто говорять в уряді РФ, ми готові віддати вам цих полонених, простих російських солдатів, за можливість поспілкуватися з вами особисто, обговорити поточну ситуацію в регіоні та, головне, поговорити про його майбутнє і майбутнє Росії загалом. Тому запрошуємо вас до діалогу в стінах храму в Новій Таволжанці", — заявили у РДК.

Гладкову запропонували приїхати на машині швидкої допомоги особисто, у супроводі водія, без зброї.

"Я прийду особисто з представником ЛСР і полоненими. Зовсім недавно ви отримали орден мужності, тож проявіть справжню громадянську мужність", — зазначив доброволець.

"Російський добровольчий корпус" (РДК) та легіон "Свобода Росії" 1 червня оголосили про початок другої фази "звільнення" Бєлгородської області, опублікувавши відповідні відеозвернення. За їхніми словами, вони йшли у Шебекінському напрямку.

"Російський добровольчий корпус" і Легіон "Свобода Росії"

Російський добровольчий корпус (рос. Русский добровольческий корпус) — військовий підрозділ Збройних сил України, сформований у серпні 2022 року для захисту України від російського вторгнення. Входить до Інтернаціонального легіону ТрО України. Як повідомив командир РДК Денис Нікітін, вони перебувають у складі 98 батальйону ТрО Азов Дніпро.

Відбір до РДК відбувається з етнічних російських емігрантів, які живуть на території України, а також в інших європейських країнах.

Легіон "Свобода Росії" утворили російські військовослужбовці з-поміж полонених. Вони заявляють, що легіон був створений для боротьби з путінським режимом. До легіону можуть потрапити полонені і колишні російські військовослужбовці.

Що відомо про попередній рейд у Бєлгородську область

У понеділок, 22 травня, у Бєлгородській області пролунали вибухи, а згодом в українських та російських медіа з'явилась інформація про прихід на цю територію російських добровольців. У Головному управлінні розвідки України розповіли, що в цій області проводиться операція для "створення смуги безпеки" винятково за участі громадян Росії.

У пресслужбі легіону "Свобода Росії" Суспільному розповіли, що вони разом із добровольчим корпусом "створюють демілітаризовану зону на кордоні з РФ, звідки вони не зможуть обстрілювати Україну".

Згодом в Бєлгородській області запровадили "режим контртерористичної операції", а також почали проводити термінову евакуацію ядерних боєприпасів зі сховища.

В Офісі президента України сказали, що Україна не має безпосереднього стосунку до подій в Бєлгороді, але з "цікавістю спостерігає".

Удень 23 травня Міноборони Росії заявило про "розгром" військових "Російського добровольчого корпусу" та Легіону "Свобода Росії", яких в російському відомстві та медіапросторі називають "українським націоналістичним формуванням". В легіоні за кілька годин до повідомлення МО РФ заявили, що разом з РДК продовжують визволяти Росію.

Згодом губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков повідомив, що влада припинила дію "режиму контртерористичної операції" у регіоні. Водночас у пресслужбі Легіону "Свобода Росії" Суспільному повідомили, що їхня операція на території РФ триває, а добровольцям нібито навіть вдалось знищити мотострілецьку роту.

Речник ГУР Юсов у коментарі Суспільному вдень 23 травня підтвердив, що операція Легіону та РДК на території Росії триває.

24 травня у ГУР повідомили, що українська військова розвідка перевіряє інформацію про імовірне перекидання частини російського війська з України в Бєлгородську область.

25 травня "Російський добровольчий корпус" зробив заяву, що бійці РДК знову зайшли на територію Росії. Відповідне відео російські добровольці оприлюднили на своєму телеграм-каналі.

На початок