На деревах розвісили пів тисячі дзвіночків: у Тернополі вшанували пам'ять дітей, загиблих у війні

На деревах розвісили пів тисячі дзвіночків: у Тернополі вшанували пам'ять дітей, загиблих у війні

На деревах розвісили пів тисячі дзвіночків: у Тернополі вшанували пам'ять дітей, загиблих у війні
Суспільне Тернопіль

У Тернополі відбулася всеукраїнська акція "Голоси дітей". Її приурочили до Міжнародного дня пам'яті дітей, загиблих через збройну агресію Росії проти України. Учасники акції розвісили на деревах майже пів тисячі дзвіночків, що символізують голоси загиблих дітей. Про це повідомляють кореспонденти Суспільного.

Дзвоники на деревах символізують голоси загиблих дітей
Дзвоники символізують голоси загиблих дітей. Суспільне Тернопіль

Захід відбувся на набережній Тернопільського ставу поблизу пам'ятного хреста на честь Хрещення Київської Русі. Тут встановили мольберти зі світлинами та історіями 15 дітей, які загинули через війну. Акцію розпочали хвилиною мовчання.

Учасники акції "Голоси дітей"
Учасники акції. Суспільне Тернопіль

Про хлопчика, який загинув під час обстрілу в Кривому Розі, розповів пластун Роман Шмандей.

Роман Шмайдей, учасник акції "Голоси дітей"
Роман Шмайдей, учасник акції. Суспільне Тернопіль

"Цього хлопчика звати Артемко. Він загинув, коли йому виповнився 1 рік 7 місяців. Його історія дуже трагічна. У нього був старший брат, який на момент його смерті гостював у бабусі. Він лишився вдома з мамою і татом, тоді в дім влучила ракета. Загинуло багато людей через те, що ракета влучила прямо в середину будівлі. Вони заплатили найвищу ціну за нашу перемогу, адже це діти, які могли ще багато дечого зробити. Це могли бути майбутні науковці, які могли б зробити внесок у майбутнє навіть цілого людства, не тільки України".

Діти розвішують дзвіночки на деревах
Діти розвішують дзвіночки. Суспільне Тернопіль

Пластунка Анастасія Семенюк розповіла історію 15-річного Артема Прийменка з Сумщини.

Анастасія Семенюк, учасниця акції "Голоси дітей"
Анастасія Семенюк, учасниця акції. Суспільне Тернопіль

"Він займався самбо і дзюдо. Завдяки наполегливості досяг великих результатів. У 2021 році Артем Прийменко виграв чемпіонат України із самбо, а за рік мав змагатися на чемпіонаті світу в Нідерландах, отримав місце у збірній України. За декілька місяців йому мало виповнитися 16, але 7 березня 2022 року в їхній дім влучила російська ракета і він загинув разом з сім'єю. Це були батько, мати, два молодших брати та бабуся. Вони вже були зібрані, щоб виїжджати з міста, але, на жаль, сталася трагедія".

Під час акції "Голоси дітей"
Під час акції. Суспільне Тернопіль

Вшанувати пам'ять дітей, які загинули через війну, прийшов місцевий волонтер Василь Конько.

Василь Конько, учасник акції "Голоси дітей"
Василь Конько, учасник акції. Суспільне Тернопіль

"Сумно, прикро, що постраждали невинні дітки. Важлива акція для кожного, щоб пам'ятали, що дійсно в Україні є війна і гинуть невинні діти, котрі могли б іще жити й жити, насолоджуватися мирним небом, природою, їздити десь на відпочинки, радувати батьків, добре вчитися".

Дзвоники на деревах як пам'ять про загиблих дітей
Дзвоники на деревах. Суспільне Тернопіль

До проведення акції "Голоси дітей" долучилися представники громадських об'єднань та місцевих органів влади.

"Майже 500 дітей загинуло і майже тисячу дітей отримали поранення. Остання подія, яка сталася цієї доби, загинула дитина в Дніпропетровську, якій було всього лише 2 роки. Дзвіночки, які ми розвісили на деревах, хай будуть пам'яттю і дзвонять про те, що діти, які є на небі, дивляться на нас", – сказав голова Тернопільської військової адміністрації Володимир Труш.

Читайте також

На початок