В Херсонській обласній лікарні - нове відділення: для чого його створили

В Херсонській обласній лікарні - нове відділення: для чого його створили

В Херсонській обласній лікарні - нове відділення: для чого його створили Суспільне Херсон

У Херсонській обласній клінічній лікарні створено кардіоревматологічне відділення. Там надаватимуть медичну допомогу пацієнтам з серцево-судинними захворюваннями.

Галина Блищик у відділенні кардіоревматології з 3 липня. Їй зробили операцію шунтування у кардіохірургії, тепер вона відновлюється. Говорить, що їй зручно продовжити лікування в одному закладі.

"Тобі не потрібно нікуди їхати, а ти вже приїхав і все тут. Ірина Миколаївна одразу після операції нас почала обстежувати , призначати лікування, аби все було добре".

Ірина Онопрієнко - завідувачка кардіоревматологічного відділення, говорить, в області висока смертність і інвалідізація через серцево – судинні захворювання, тому відкриття такого відділення було необхідним. Лікарка розказала, з якими хворобами тут стикаються найчастіше:

"Стабільна ішемічна хвороба серця, порушення ритму, а також артеріальна гіпертензія. Хоча вона не потребує постійної госпіталізації, хоча є й злоякісні форми, які потребують постійного нагляду за хворими".

В Херсонській обласній лікарні - нове відділення: для чого його створилиСуспільне Херсон

Тут планують надавати допомогу і тим, хто страждає на кардіоміопатію, міокардити, перикардити та інфекційні ендокардити.

"Всі хворі з серцево – судинними захворюваннями мають патологію супутню, яка також вимагає як діагностики так і лікування. В обласній лікарні це можливо за короткий термін", - розповідає завідувачка кардіоревматологічного відділення обласної лікарні Ірина Онопрієнко.

Людмила Громова приїхала лікуватись з Нової Каховки за направленням. Вона потребувала заміни клапана серця. Опісля операції жінка лікується у цьому відділенні.

"Почуваю себе вже добре, тиск у нормі, ходжу дихаю. Важкувато після операції, але думаю що все буде добре".

Одним з напрямків роботи відділення є співпраця з відділенням серцево – судинної хірургії , яка складається з передопераційної підготовки тяжких хворих, ведення пацієнтів у ранньому післяопераційному періоді та проведення післяопераційної реабілітації - говорить завідувач кардіохірургічного відділення Юрій Спірін.

"Це світова практика. Кардіохірургічний пацієнт він не є проблемою тільки кардіохірурга. Хірург це така дуже невелика історія в житті пацієнта Він зробив свою роботу і йде далі. В нього немає часу посидіти і поговорити з пацієнтом, виміряти тиск. Тому кардіологічна служба це необхідне для нас".

В Херсонській обласній лікарні - нове відділення: для чого його створилиСуспільне Херсон

За словами застпника директора з медичної частини обласної лікарні Євгена Гарана, для цього відділення придбано ангіограф:

"Наша лікарня на умовах спів фінансування з облрадою придбала ангіограф, він зараз встановлюється . Це дозволить збільшити кількість обстеження і лікування хворих на кардіопатологію".

В Херсонській обласній лікарні - нове відділення: для чого його створилиСуспільне Херсон

Євген Гаран говорить, що тут для ревматологічних хворих передбачені 12 ліжок і 18 для кардіологічних пацієнтів.

"Ліжка ревматологічні залишилися і ці хворі теж лікуватимуться на базі цього відділення".

Заступниця директора обласного департаменту здоров’я Ліна Бондарева розказала Суспільному , яка ситуація у регіоні з надання медичної допомоги людям із серцево – судинними хворобами.

"Складні оперативні втручання на IV рівні – це науково дослідні інститути кардіології, інститут серця в Києві. Але ми плануємо у другій половині року відкриття кардіоцентру на базі Херсонської обласної клінічної лікарні. Відділення кардіоревматології , на сьогоднішній день, це значний крок для хворих Херсонщини. По-перше, це для підготовчого етапу складних оперативних втручань, адже наші кардіохірурги виконують втручання на штучному серці, тобто досить складні втручання, з вимиканням роботи серця хворого".

Ліна Бондарева говорить, відповідно хворий має бути у такому стані, щоб він міг перенести цю операцію, без ускладнень і не втратити життя. Частіше буває так що складні оперативні втручання на серці здійснюються у хворих які мають вже певний вік, мають супутню патологію.

"Це дасть можливість провести якісний підготовчий етап до операції, що убезпечити хворого від ускладнень під час оперативного втручання. І найголовніше для нас це етап реабілітації. І ми плануємо на перспективу законтрактуватися по реабілітації з Національною службою здоров’я України завдяки функціонуванню такого відділення", - додала Ліна Бондарева.

Еріка Авдєєва, Олександр Шепель.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди