У Лозуватській ОТГ на Дніпропетровщині відтепер працюють поліцейські офіцери громади

У Лозуватській ОТГ на Дніпропетровщині відтепер працюють поліцейські офіцери громади

У Лозуватській ОТГ на Дніпропетровщині відтепер працюють поліцейські офіцери громади
Фото: Суспільне Дніпро

У Лозуватській ОТГ Криворізького району відтепер працює четверо поліцейських офіцерів громади. Раніше 32 населених пункти громади обслуговував один дільничний офіцер поліції, тому, як розповіла Суспільному місцева жителька Олени Малич, він не встигав оперативно реагувати на всі виклики. Лозуватська ОТГ – це 50-та громада в області, у якій вже є поліцейські офіцери громади.

Юрій Бєдуха працює у правоохоронних органах з 2005 року. Каже: завжди хотів бути поліцейським офіцером громади.

"Я дільничний, сільський дільничний. В душі воно завжди було. Забезпечення публічної безпеки та порядку, недопущення вчинення тяжких злочинів. Сама болюча тема – це вчинення домашнього насилля в сім`ї. Безпосередньо треба займатись, здійснювати контроль", – розповів поліцейський офіцер Лозуватської ОТГ Юрій Бєдуха.

У Лозуватській ОТГ відтепер працюють поліцейські офіцери громади
Автівки офіцерів громади. Фото: Суспільне Дніпро

Напарник Юрія, Олександр Карасюк, раніше працював патрульним.

"Із засобів масової інформації я дізнався про набір у поліцейських офіцерів громади, цей проєкт мене зацікавив. По-перше, тут цікаво те, що ти в громаді сам плануєш собі задачі і ти безпосередньо бачиш, що ти повинен робити і що треба робити. Це саме те, що мені потрібно, буду працювати на благо громади, на благо людей", – каже поліцейський офіцер Лозуватської ОТГ Олександр Карасюк.

Раніше територію Лозуватської ОТГ обслуговував один дільничний, а це 32 населених пункти і понад двадцять тисяч жителів. Тому, за словами місцевої жительки Олени Малич, дільничний не міг оперативно реагувати на виклики.

"Інколи трапляються такі ситуації, особливо це у вечірній час, наприклад: коли молодь наша відпочиває і поводить себе не досить пристойно. Або були випадки, коли нам треба було попрацювати з учнями в навчальному закладі, які порушували певні норми поведінки, то тепер вже буде дуже добре, коли у нас є свій офіцер", – розповіла жителька Лозуватської ОТГ Олена Малич.

У Лозуватській ОТГ відтепер працюють поліцейські офіцери громади
Офіцери громади Лозуватської ОТГ. Фото: Суспільне Дніпро

"Зараз в цей період, особливо, коли йде війна це просто життєво необхідно для всіх, не бігати не шукати, а знати, що поруч тут з тобою є людина, до якої ти можеш звернутись за допомогою “захисник”, умовно кажучи, навіть це усвідомлення – це потужний психологічний чинник для людей, які тут проживають", – каже жителька Лозуватської ОТГ Світлана.

У Лозуватській громаді працюватимуть 4 офіцери. За кошти громади та благодійників їх забезпечили автомобілями, робочими місцями і іншими необхідними для виконання обов`язків речами. На це витратили понад три мільйони гривень.

"Лозуватська громада є ювілейною, 50-ою громадою, в якій запущено проєкт поліцейський офіцер громади. Вони як і дільничні, так і ювенальні поліцейські так і дозвільна система, будуть допомагати збирати документи. Так само, як  патрульні поліцейські, будуть мати право зупиняти автомобіль і дивитись за дорожнім рухом", – зазначив заступник начальника ГУНП області Володимир Богоніс.

У Лозуватській ОТГ відтепер працюють поліцейські офіцери громади
Заступник начальника ГУНП області Володимир Богоніс. Фото: Суспільне Дніпро

За інформацією Криворізької районної військової адміністрації, Лозуватська ОТГ – вже шоста громада в районі, у якій є поліцейські офіцери громади. Всього в Криворізькому районі 15 громад.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок