Рятувальники спільно із поліцейськими інспектують готовність укриттів у Вінниці до надзвичайних ситуацій. Загалом сформовано 60 робочих груп, які перевірятимуть належний стан захисних споруд та їх доступність.
Про це йдеться на сайті Вінницької міської ради.
Впродовж 3 та 4 червня фахівці обстежуватимуть приміщення за визначеними адресами по всьому місту. Всього у переліку 1 236 об’єктів.

У департаменті цивільного захисту закликають балансоутримувачів та відповідальних за укриття утримувати його в належному стані, а також тримати відкритим під час сигналу тривоги.
"У зв’язку з тим, що ворог все частіше завдає ракетних ударів та ударів дронами-камікадзе по території України та скарги, які надходять від вінничан – було прийнято рішення повторно та оперативно перевірити споруди, де можна перечекати повітряну тривогу. Також ми оновлюємо муніципальну онлайн-мапу укриттів. У разі недопуску на об’єкт, фахівці робочої групи складатимуть відповідний акт", – зазначив директор департаменту цивільного захисту Олег Парфілов.
У випадку, якщо укриття утримується в неналежному стані або ж під час сигналу повітряної тривоги воно зачинене, вінничани можуть залишити свою скаргу за посиланням або повідомити про це в "Цілодобову варту" за номерами: 15-60; 0-800-60-15-60; (0432) 65-15-60; (0432) 59-50-39; (0432) 60-15-60.
Що відомо про проблеми з доступом укриттів у столиці
Уночі 1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули три людини: 9-річна дівчинка, її 34-річна мама і 33-річна жінка. Чоловік однієї з загиблих та жителі району стверджують, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.
Мер Києва Віталій Кличко ініціював тимчасове відсторонення від виконання обов'язків посадовців Деснянського району через загибель людей унаслідок атаки РФ уночі 1 червня. Мова про голову Деснянської райдержадміністрації Дмитра Ратнікова і керівника медзакладу, де надійшли скарги на роботу укриття.
Правоохоронці затримали трьох посадовців та охоронця медзакладу у справі про закрите укриття у Києві.
На базі Департаменту муніципальної безпеки КМДА сформують 10 мобільних груп за участі громадських активістів, які перевірятимуть стан укриттів і цілодобовий безперешкодний доступ до них населення.