Вживав консерву та копчене сало: на Одещині у 40-річного чоловіка виявили ботулізм

Вживав консерву та копчене сало: на Одещині у 40-річного чоловіка виявили ботулізм

У жителя Подільського району виявили ботулізм. Напередодні 40-річний чоловік вживав з друзями м'ясну консерву та копчене домашнє сало. Через три дні йому стало зле. Про таке повідомили 2 червня в Одеському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

У хворого проявилися перші ознаки отруєння: блювота, запаморока, головний біль, тремор рук. Через погіршення стану та підозру на ботулізм чоловіка доправили до Одеської інфекційної лікарні, де йому надали відповідне лікування.

Всього у 2023 році було зареєстровані два випадки ботулізму, один з них в Одесі, зазначили у центрі контролю та профілактики хвороб.

Що таке ботулізм

Ботулізм – це токсико-інфекційне захворювання, яке виникає при вживанні продуктів, заражених мікробом групи клостридій. Збудником є бактерія – Clostridium botulinum. Спори клостридій у великій кількості присутні в ґрунті, де можуть існувати довгі роки, у кишківнику тварин, звідки з фекаліями потрапляють у ґрунт, а також в мулу озер і морів від риб, молюсків. Харчові продукти, забруднені цим мікробом і недостатньо оброблені, стають причиною захворювання на ботулізм.

Найчастіше Clostridium botulinum можна виявити в продуктах домашнього приготування: солоній і копченій рибі, м’ясній тушкованці, консервованих грибах і овочах.

Симптоми ботулізму

Інкубаційний період при ботулізмі становить від кількох годин до 5 днів. Симптоми ботулізму найчастіше з’являються поступово, без різких підйомів температури, тому виникає ілюзія несерйозності хвороби. Спочатку з’являються короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім — стадія парезу кишківника (здуття живота, закреп).

Надалі з’являється порушення зору — одна з найперших ознак ботулізму. Одночасно виникають спрага, сухість слизових оболонок, розлад ковтання, може змінитися тембр голосу. Хворі скаржаться на відчуття «грудки» в горлі, біль під час ковтання, подразнення в горлі.

Неврологічна симптоматика триває кілька днів і супроводжується загальнотоксичним синдромом — хворі скаржаться на сильний головний біль, запаморочення, безсоння, загальну слабкість, підвищення температури тіла. У важких випадках пацієнтів турбує відчуття нестачі повітря. Розвивається дихальна недостатність, що є причиною смерті при ботулізмі.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок