Автобус із Франції отримав ліцей на Тернопільщині

Автобус із Франції отримав ліцей на Тернопільщині

Автобус із Франції отримав ліцей на Тернопільщині
Суспільне Тернопіль

Озернянська громада отримала шкільний автобус, вартістю майже 516 тисяч гривень. Про це Суспільному розповів виконувач обов’язків Озернянського сільського голови Назар Романів.

За його словами, благодійна допомога надійшла із Франції.

Автобус має 63 пасажирські місця.

Шкільний автобус
Шкільний автобус. Суспільне Тернопіль

"Загалом у нас було два шкільних автобуси, які розраховані на перевезення 60-ти учнів. Цей автобус буде уже третій у громаді. Загалом зможемо перевозити 120 школярів. Вартість шкільного автобуса – 13 тисяч євро", – розповів Назар Романів.

Автобус із Франції
Автобус із Франції. Суспільне Тернопіль

Перед відправкою іноземні волонтери завантажили автобус гуманітарною продукцією для переселенців громади.

Допомога з Франції
Допомога з Франції. Суспільне Тернопіль

Загалом передали 3 тонни допомоги. Це одяг, продукти, засоби гігієни.

Допомога із Франції
Допомога із Франції. Суспільне Тернопіль

"Усе це речі для внутрішньо переміщених та одиноких жителів громади. Тут проживає більше сотні переселенців", – каже Назарій Романів.

Назарій Романів
Назарій Романів. Суспільне Тернопіль

Також благодійники передали планшети для місцевого ліцею, – розповіла директорка Озернянського ліцею Наталія Берестецька.

"Озернянський ліцей отримав від наших французьких друзів 5 планшетів. Ми дуже вдячні за такий цінний подарунок. Наші вчителі і діти переходять в нову українську школу, в тому числі, старша школа, тому ця техніка буде потрібна і корисна для навчання".

Наталія Берестецька
Наталія Берестецька. Суспільне Тернопіль

Співпраця з іноземними волонтерами триває уже рік, – розповів громадський активіст та місцевий житель Назарій Наджога.

"На емейл-адресу Озернянської сільської ради було надіслано повідомлення від Міжнародної організації "Справа сходу", штаб-квартира якої є в Парижі. Йшлося, що запрошують долучитися до створення містків зв’язків між громадами Франції та громадами України. І ми дали свою згоду. У нас була онлайн-зустріч, ми і вони представляли себе, відповідно, зав’язалась досить хороша дружба".

Назарій Наджога
Назарій Наджога. Суспільне Тернопіль

Ініціаторка співпраці – керівниця місії "Справа сходу" Лілія Кузик, яка зараз проживає у Франції. Телефоном вона розповіла, що з Озернянською громадою налагоджують дружні зв’язки 4 французькі комуни. Вони створюють спільні проєкти, зокрема, вже домовилися про відпочинок дітей із громади у Франції.

Лілія Кузик
Лілія Кузик. Фото: Лілія Кузик

На початок