Митника з Кіровоградщини, якого підозрюють у хабарництві, триматимуть під нічним домашнім арештом

Митника з Кіровоградщини, якого підозрюють у хабарництві, триматимуть під нічним домашнім арештом

Митника з Кіровоградщини, якого підозрюють у хабарництві, триматимуть під нічним домашнім арештом
Фото: Суспільне Кропивницький

У Кіровському районному суді Кропивницького обрали запобіжний захід митнику, якого підозрюють у вимаганні хабарів. Називати своє прізвище та показувати обличчя він заборонив. Підозрюваного відсторонили від роботи та триматимуть під нічним домашнім арештом до 31 липня. Суспільне побувало на судовому засіданні.

Чоловіка затримали 30 травня у Голованівському районі, розповіла речниця обласного управління Служби безпеки України Юлія Ткач. За її інформацією чоловіка затримали під час одержання грошей за безперешкодне митне оформлення товарів.

Підозрюваному 58 років, він – керівник сектору митного оформлення із селища Побузьке Голованівського району, розповів суддя Євген Завгородній. Прокурор Богдан Іщенко просив обрати чоловіку на час слідства запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту: "Є докази, які підтверджують обґрунтованість цієї підозри. Є ризики можливого тиску на свідків у цьому кримінальному провадженні, а саме на свого підлеглого. Можливо, будуть спотворені речі і документи, до яких має доступ підозрюваний".

Зі слів адвоката Олексія Іванова, його підзахисний провину заперечує. Просив обрати йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання або нічного домашнього арешту. Сказав, що підозрюваний має хронічні хвороби: "Те, що відбулось – це провокація. Особа, яка є заявником у даній справі, є підставною. Стаж роботи в митних органах – в серпні буде 30 років. Це стаж бездоганної роботи. Якщо буде цілодобовий домашній арешт, людина не зможе отримувати медичну допомогу".

Суддя клопотання слідчого задовольнив частково: "Застосувати підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під домашнім арештом у певний період доби – з 23:00 до 5:00 наступного дня. Запобіжний захід припиняє свою дію 31 липня 2023 року".

Прокурор клопотав про відсторонення підозрюваного від посади на два місяці. Адвокат та його підзахисний заперечували. Суддя задовольнив клопотання: "Відсторонити від посади завідуючого сектором митного оформлення "Побузьке" митного поста "Кропивницький " на 59 днів ".

Якщо провину підозрюваного доведуть, за зловживання впливом йому загрожує позбавлення волі, сказав прокурор: "Від двох до п’яти років. Тому для такого злочину це доволі серйозний вид запобіжного заходу".

Зі слів прокурора, чи оскаржуватимуть рішення про нічний домашній арешт, вирішать після ознайомлення з повним текстом ухвали.

На початок