У Черкасах зробили свято для дітей з родин загиблих та безвісти зниклих захисників

У Черкасах зробили свято для дітей з родин загиблих та безвісти зниклих захисників

У Черкасах зробили свято для дітей з родин загиблих та безвісти зниклих захисників
Суспільне Черкаси

Навчалися надавати першу домедичну допомогу та спробували себе в ролі рятувальників. 2 червня у Черкасах для родин загиблих і безвісти зниклих захисників організували фестиваль "Знаю, вмію, допоможу".

У такий спосіб хотіли підтримати тих, хто зараз переживає горе втрати, розповіла заступниця міського голови Марина Гаркава.

Як зафіксувати людину без свідомості, зупинити кровотечу або ж зробити штучне дихання. Усьому цьому спробував навчитися 15-річний Ілля із Миколаївщини. Його тато загинув торік при виконанні бойового завдання. У Долині троянд він з мамою:

"Він воював у нас на Півдні і загинув він, не дійшов до нас додому 35 кілометрів. Там у нас була дуже гаряча точка. Саме там на бойовому завданні він загинув на бойовому завданні, 6 жовтня торік. А через місяць деокупували нашу територію, він дуже цього прагнув, на жаль, не дочекався", — розповіла Анна Свідерко.

Тепер будують нове життя:

"Ми змінили повністю наше життя, змінили місце проживання, я навіть роботу міняю, ми вирішили змінити все, тому що дуже тяжко в те життя повертатися, навіть будинок там продали, тепер разом вчимося, він нам із небес допомагає, він наш ангел".

Ілля розповів: досі важко знайти нових друзів:

"Я прив’язався до свого дому і друзів досі не знайшов за півтора року. Заходи сьогодні дуже цікаві для спілкування, вони мені б хотілося б бачити їх частіше".

Свято для дітей у Долині троянд
Суспільне Черкаси

Поруч з медиками – працюють рятувальники. Вони навчали охочих спускатися канатом пожежної машини. Першою це зробила 13-річна Дарина. Вона — донька загиблого захисника.

"Думала що я впаду, але не впала. Страшно було", — призналася дівчинка.

Батько Дарини загинув, коли боронив Україну:

"Він дуже класно готував, мені подобалося як він готував. Ми з ним часто гуляли, він хотів мене віддати на плавання, ну я цього не хотіла", — зізналася дівчинка.

Свято для дітей у Долині троянд
Суспільне Черкаси

Пані Наталія – привела на захід свою онучку. Її зять загинув у Попасній:

"Сумує за татом, хоч ми ніколи і не нагадуємо, але каже: «Я люблю тата». Вона така бабусина та дідусева. Дякувати Богу, що ми є, а так-то тяжко, звісно".

Свято для дітей у Долині троянд
Суспільне Черкаси

Люди, які переживають втрату, потребують підтримки та спілкування, а такі заходи цьому сприяють, пояснив психолог Руслан Бондаренко.

"Якщо людина відчуває, що є небайдужі люди, які хочуть їй допомогти, вона справиться із цією подією набагато краще".

Зі слів заступниці міського голови Марини Гаркави, на захід прийшли 65 дітей з-поміж родин загиблих захисників:

"154 родини загиблих. Сьогодні на святі знаходиться 65 діток, також є діти з родин безвісти зниклих захисників. Ми спрямовані в першу чергу на допомогу саме цим родинам".

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок