Хаби для переселенців з Луганщини на Полтавщині: яку допомогу можна отримати

Хаби для переселенців з Луганщини на Полтавщині: яку допомогу можна отримати

Хаби для переселенців з Луганщини на Полтавщині: яку допомогу можна отримати
Фото: Суспільне Донбас

З початку повномасштабного вторгнення частина державних, медичних, освітніх та соціальних установ Луганської області евакуювалася на Полтавщину. Там були організовані і хаби допомоги переселенцям. Яку допомогу надають переселенцям з Луганщини на Полтавщині — у матеріалі Суспільного.

Гуманітарний хаб Гірської міської військової адміністрації працює в Полтаві з початку серпня 2022 року. Декілька разів адреса закладу змінювалась, наразі хаб знаходиться на вулиці Миколи Дмитрієва.

"З початку року видано більше п'яти тисяч продуктових наборів, наборів гігієни. До тисячі упаковок памперсів. Більш ніж 650 родин отримали одяг. У нас працює дитячий куток. Люди отримують допомогу, діти в цей час можуть корисно провести час. Ми до Дня захисту дітей провели невеличку акцію. Діти виявили бажання намалювати малюнки-оберіги для військових", — розповіла начальниця Служби у справах дітей Гірської міської військової адміністрації Тетяна Симонова.

Переселенці Луганщина допомога Полтавщина
Начальниця Служби у справах дітей Гірської міської військової адміністрації Тетяна Симонова. Фото: Суспільне Донбас

Окрім гуманітарної допомоги, у хабі надають і юридичні послуги, наразі програму розширення адміністративних послуг тільки впроваджують у хабах України, розповів начальник Луганської обладміністрації Артем Лисогор.

"Ми плануємо проводити і освітні заходи там і для дітей проводити заходи з вивчення англійської і української мови", — розповів начальник Лисогор.

Нині для жителів Луганщини на території України діє 33 хаби, у восьми вже росширили спектр послуг, ще 10-ти планують.

У Полтаві для дітей з Луганщини із серпня минулого року працює центр укріплення сім'ї благодійного фонду СОС "Дитячі містечка України".

Послугами центру скористалися більш ніж дев'ять тисяч людей, розповіла представниця благодійного фонду Людмила Харченко.

"Основна мета — комплексна підтримка сімей з дітьми біженців, вона включає підтримку декілька фахівців, які працюють з сімєю одночасно. Це психологи, соціальні педагоги, психокорекція, логопеди і матеріальна допомога", — каже Людмила Харченко.

Переселенці Луганщина допомога Полтавщина
Директорка Луганського обласного відділення БФ "СОС Дитячі містечка" Людмила Харченко. Фото: Суспільне Донбас

Освітні потреби студентів-переселенців у місті забезпечує Луганський національний університет імені Тараса Шевченка. Його підрозділи також розташовані в Миргороді та Лубнах. Через агресію Росії університет двічі переїжджав — в 2014 та 2022 роках.

"Це наші майбутні абітурієнти, тому що вони вже духовно прив'язані як до своєї області, так і до свого університету. Якщо у нас зараз студентів близько семи тисяч, то третина з них, тобто близько дві з половиною тисячі — це діти ВПО", — розповіла ректорка Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Ольга Караман.

Переселенці Луганщина допомога Полтавщина
Ректорка Луганського Національного університету імені Тараса Шевченка Олена Караман. Фото: Суспільне Донбас

При університеті в Лубнах відкрили ігрову сенсорну кімнату. Приймають дітей дошкільного віку та дітей початкових класів.

"Використовуємо в своїй практиці методи сенсорної інтеграції, сенсорна терапія, арт-терапія. Це діти-ВПО з різних куточків країни. Ми їм допомагаємо адаптуватися, покращуємо їх емоційний, психологічний стан, а також розвиток. У нас тут будуть працювати корекційний психолог, соціальний педагог", — розповіла про методи роботи корекційна психологиня БФ "СОС Дитячі містечка" Яна Рябкова.

Переселенці Луганщина допомога Полтавщина
Корекційна психологиня БФ "СОС Дитячі містечка" Яна Рябкова. Фото: Суспільне Донбас

До Полтавщини переїхала і Луганська обласна дитяча клінічна лікарня з Лисичанська. Деяке обладнання медзаклад втратив під час окупації, щось встигли евакуювати, переїхала лише частина персоналу, тому на місці набирали нових співробітників, розповіла генеральна директорка лікарні Світлана Ошеко.

"Ми почали десь з листопада замовляти обладнання. Щоб відкривати щось — треба обладнання. З собою я з Лисичанська привезла невелику суму обладнання, яке було на першому поверсі і найменше постраждало — реанімацію. Будемо розгортати загально-хірургічне, травматологічне відділення і реанімацію дитячу. Площа для цього є, вже йде ремонт", — каже директорка лікарні Світлана Ошеко.

Переселенці Луганщина допомога Полтавщина
Генеральна директорка КНП Луганської обласної ради "Луганська обласна дитяча клінічна лікарня" Світлана Ошеко. Фото: Суспільне Донбас

За даними "Інституту аналітики та адвокації" від початку повномасштабного вторгнення до Полтавщини прибуло 200 тисяч внутрішньо-переміщених осіб. Понад десять тисяч з них — з Сумщини та Луганщини.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок