У Миколаєві добровольці відремонтували сховище у багатоповерховому будинку

У Миколаєві добровольці відремонтували сховище у багатоповерховому будинку

У Миколаєві добровольці відремонтували сховище у багатоповерховому будинку
Вхід у сховище в будинку. Миколаїв, 2 червня 2023 року. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Новий водопровід, каналізація, розчишений другий вихід та лаз. У Миколаєві добровільне формування цивільного захисту власними силами відремонтувало одне зі сховищ міста в Заводському районі.

Про це кореспондентам Суспільного розповів командир добровільного формування Олег Кречун.

За словами Олега Кречуна, у приміщені сховища збили стару штукатурку, вкрили грунтівкою металеві елементи перекриття, проклали нові системи електромережі, водопроводу та відведення води. Відновили розбитий лаз та завалений другий вихід. Все зробили за позабюджетні гроші.

"За рахунок закордонних партнерів закупили десь на 35 тисяч гривень матеріалів для електропроводки. Потім ще гроші були, ми закупили матеріали для обладнання вбиральні. Фарбування, будівельні матеріали. Велика сума була. Але дякуємо нашим закордонним друзям за перший транш, як ми його кличемо. З чого ми і почали все це робити", — сказав командир добровільного формування.

Відремонтоване сховище в будинку
Відремонтоване сховище в будинку. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У приміщення площею близько ста квадратних метрів може розмістись сто людей. Встановлені 20 дерев’яних лежанок.

Дерев'яні лежанки у сховищі та лаз
Дерев'яні лежанки у сховищі та лаз. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Олена Усенко живе у квартирі будинку над сховищем. Розповідає, що до ремонта це був звичайний захаращений підвал без будь—яких комунікацій.

"Від початку повномасштабного вторгнення ми тут ховалися всі. Тут були і люди з маленькими дітьми, і з домашніми тваринами. Звісно, стан приміщення, що був, і що зараз ми бачимо — цілком різні речі. Ми хотіли б подякувати за те, що зробили великий внесок у відновлення цього приміщення", — сказала жителька будинку.

Жителька будинку у Миколаєві Олена Усенко
Жителька будинку у Миколаєві Олена Усенко. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У складі добровільного формування 14 людей. Роботи у сховищі багатоповерхівки розпочали наприкінці осені 2022 року.

Зі слів командира підрозділу добровільного формування Сергія Лебедєва, допомагали ремонтувати приміщення також жителі будинку.

"Із місцевими жителями в нас одразу налагодились відносини. Не все ми могли іноді зробити і не все встигали. То ми просили. І сміття допомагали вони виносити. Тобто допомога була. Ну, а з владою. Без влади ми б не вивезли сміття, бо немає на чому", — наголосив пан Сергій.

Санвузол у сховищі будинка
Санвузол у сховищі будинка. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Командир добровільного формування Олег Кречун розповів, що наступним будуть відновлювати об’єкт вже в Центральному районі міста. Ремонт розпочнуть, коли знайдуть гроші на матеріал.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок