"Цього не станеться найближчим часом" — Воллес про вступ України до НАТО

"Цього не станеться найближчим часом" — Воллес про вступ України до НАТО

НАТО
Ілюстративне фото: Getty Images

Україна навряд чи стане членом НАТО найближчим часом. Про це міністр оборони Великої Британії Бен Воллес сказав в інтерв'ю газеті The Washington Post.

“Ми повинні бути реалістами і сказати: “Цього не станеться у Вільнюсі (під час саміту лідерів НАТО, запланованому на літо в столиці Литви — ред.). Цього не станеться найближчим часом”, — сказав Воллес.

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО , Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

“Але ми маємо запитати себе, що можуть зробити ті сили, які хочуть бути більш орієнтованими на майбутнє, щоб допомогти Україні і дати їй не 100-відсотковий, але такий же ефект, як НАТО?” — додав Воллес.

За його словами, низка країн готова укласти двосторонні або багатосторонні “пакти про взаємну оборону” з Україною. А також взяти на себе зобов’язання щодо довгострокових планів нарощування військового потенціалу країни, “щоб переконатися, що це дуже дорога можливість для Росії чи будь-кого іншого вторгнутися в Україну в майбутньому."

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти 9 країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО"не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української владистав причиною російської агресії проти України.

На початок