У Києві перевірять витрату коштів на укриття, будуть ухвалені кадрові рішення по районах — Кличко

У Києві перевірять витрату коштів на укриття, будуть ухвалені кадрові рішення по районах — Кличко

У Києві перевірять витрату коштів на укриття, будуть ухвалені кадрові рішення по районах — Кличко
Двері одного з укриттів у Києві, на стан якого минулого року скаржилися кияни. Фото: КМДА

На облаштування укриттів у Києві виділено загалом 1,2 млрд грн з міського бюджету. У кінці червня КМДА підіб’є підсумки використання цих коштів, за незадовільні результати керівникам райдержадміністрацій загрожує звільнення. Також влада столиці посилить контроль за доступністю укриттів.

Про це сказав сьогодні, 1 червня, мер Києва Віталій Кличко на засіданні постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На сьогодні, за словами мера, використання коштів на облаштування сховищ "вкрай незадовільне". Він наголосив, що за ці завдання відповідають голови РДА.

Після перевірок можуть бути звернення до Президента про відсторонення чи звільнення очільників районів, сказав Кличко.

Він нагадав, що голів районів столиці призначає Президент, за поданням уряду. "Мер столиці не може не те що звільнити голову району, а навіть винести йому догану!", — зауважив Віталій Кличко.

Він також поінформував про рішення, ухвалені на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки 1 червня.

Зокрема, цілодобовий доступ до укриттів мають забезпечувати всі установи й заклади, а відповідальні служби повинні це контролювати.

Також до інспекції сховищ залучатимуть громадськість — містяни можуть стати інспекторами громадського контролю, звернувшись до Департаменту муніципальної безпеки.

Патрульна поліція Києва допомагатиме перевіряти доступність укриттів під час повітряної тривоги в комендантську годину.

Також, за словами Віталія Кличка, Київрада на позачерговому засіданні 8 червня звернеться до парламенту. Столичні депутати ініціюють посилення відповідальності власників укриттів, зокрема приватних — за недопуск людей та неналежну роботу сховищ.

Що відомо про проблеми з доступом укриттів у столиці

Уночі 1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули три людини: 9-річна дівчинка, її 34-річна мама і 33-річна жінка. Чоловік однієї з загиблих та жителі району стверджують, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.

Мер Києва Віталій Кличко ініціював тимчасове відсторонення від виконання обов'язків посадовців Деснянського району через загибель людей унаслідок атаки РФ уночі 1 червня. Мова про голову Деснянської райдержадміністрації Дмитра Ратнікова і керівника медзакладу, де надійшли скарги на роботу укриття.

Правоохоронці затримали трьох посадовців та охоронця медзакладу у справі про закрите укриття у Києві.

На базі Департаменту муніципальної безпеки КМДА сформують 10 мобільних груп за участі громадських активістів, які перевірятимуть стан укриттів і цілодобовий безперешкодний доступ до них населення.

На початок