Безпечне навчання: скільки закладів освіти на Рівненщині встановили системи захисту

Безпечне навчання: скільки закладів освіти на Рівненщині встановили системи захисту

Безпечне навчання: скільки закладів освіти на Рівненщині встановили системи захисту
Фото: Суспільне Рівне

У третині закладів освіти на Рівненщині станом на початок червня 2023 року встановлені системи захисту або фізичної охорони. Про це в етері Українського радіо. Рівне розповів заступник начальника управління поліції охорони в області Олександр Мацалко. У квітні 2023 року Кабмін ухвалив відповідну концепцію безпеки.

Загалом на Рівненщині зареєстровано 998 закладів освіти, з яких — 338 вже співпрацюють з поліцією охорони області, зазначив Олександр Мацалко. Він додав, що у червні планують встановити тривожну кнопку, периметрову чи пожежну сигналізацію ще 30 навчальних закладів.

"Це актуально сьогодні у зв'язку із вторгненням Російської Федерації, частими обстрілами, унаслідок яких є влучення і в заклади освіти. Концепція заходів безпеки, яку прийняв Кабінет Міністрів 7 квітня 2023 року, передбачає: встановлення пожежної сигналізації, що сповіщає про пожежі, інші нештатні ситуації, встановлення кнопок тривожного виклику на місце події, периметрової сигналізації, заходи превентивного характеру, тобто стаціонарних постів на об'єктах закладів освіти, аби попередити протиправні посягання, проникнення сторонніх осіб, які можуть виявиться терористами або злочинцями", — зауважив він.

Під'єднатись до пульта централізованого спостереження поліції охорони можуть дошкільні, загальноосвітні, приватні, вищі, професійно-технічні заклади освіти.

"Ця послуга — платна. Вартість залежить від кількості обладнання, побажань, вимог і специфіки об'єкта. Домовитись про встановлення системи охорони можна за телефоном гарячої лінії 98-99 або безпосередньо у нашому підрозділі в Рівному за вулицею Степана Бандери, 58", — додав заступник начальника управління поліції охорони в області.

Як швидко вдається обладнати системи захисту

"Якщо це стосується кнопок тривожного виклику, обладнання встановлюється дуже швидко. Якщо це пожежні сигналізації, то це трішки клопітка робота, тому що потрібно обстежити усі місця, встановити усі сповіщувачі диму, підвищеної температури, контрольно-передавальні прилади, які знаходяться на території того чи іншого об'єкта. Загалом робота займає від двох до п'яти днів.

Якщо периметрова сигналізація, то встановлюються сповіщувачі руху на вікна, двері, на першому і останньому поверхах, сповіщувачі руху у місцях можливого проникнення".

Дії охоронної системи на практиці

У випадку виникнення нештатної ситуації натискається кнопка тривожного виклику, йде сповіщення на пульт централізованого спостереження. Оператор пульта негайно передає тривогу наряду реагування.

Наряд реагування якомога швидше направляється до місця пригоди, там відпрацьовує сигнал тривоги, встановлює всі факти і обставини або затримує людей, які здійснюють протиправні дії.

Які прецеденти траплялись

"Здебільшого, це дрібні хуліганські дії: розпивання спиртних напоїв на території закладів освіти, сторонні особи, які проходили на території закладу і намагалися проникнути всередину. У період війни, помічаю, суспільство трішечки серйозніше ставиться до правоохоронної системи, поліцейських. За це передбачена адміністративна відповідальність: від попередження до штрафу в залежності від ступеня важкості вчинених адміністративних правопорушень.

Це свого роду превентивні заходи, оскільки ми розуміємо, що там, де буде встановлена така сигналізація і фізична присутність працівників поліції — бажання здійснювати злочини не буде".

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок