На прикордонні Чернігівщини через обстріли знову горить ліс

На прикордонні Чернігівщини через обстріли знову горить ліс

На прикордонні Чернігівщини через обстріли знову горить ліс
ФОТО: Північний лісовий офіс

Поблизу сіл Янжулівка та Лісківщина, що у Семенівській громаді, через обстріли знову горить ліс. Про це Суспільному повідомив начальник Новгород-Сіверського районного відділу ГУ ДСНС в області Андрій Анікієнко. З його слів, лісові пожежі почалися там декілька тижнів тому. Загоряння вдавалося ліквідувати, але через часті обстріли вони поновлюються.

"Лісова пожежа почалась, ми її ліквідували, знову обстріли, знову прильоти, знову загорається суха трава. Тобто, ми її ліквідували, знову обстріляли, знову виникла пожежа. Вже не перший тиждень горить цей ліс. Тобто, постійно тримаємо на контролі ситуацію", сказав Анікієнко.

Через обстріли горить ліс
На Чернігівщині через обстріли горить ліс. ФОТО: Північний лісовий офіс

На прикордонні Чернігівщині через обстріли горить ліс: що відомо
Задимлення від загоряння лісу. ФОТО: Північний лісовий офіс

Стримувати пожежу вдається завдяки мінералізованим смугамМінералізована смуга — це штучно створений протипожежний бар’єр. Він створюється шляхом очищення лінійної ділянки території, що межує з лісовим масивом, від горючих матеріалів. Як правило, це робиться механізованим способом: проводиться оранка трактором ґрунту на певну ширину. . Яка площа загоряння — поки не відомо, каже Анікієнко.

"Наразі неможливо встановити точну площу загоряння, тому що ми не можемо доїхати в певні місця, і ми не можемо підрахувати скільки. Тобто, там де є змога доїхати, де більш-менш безпечно для роботи, там проводяться відповідні роботи, не допускається розповсюдження на населені пункти і так далі. А туди, ближче до кордону, воно горить з нашого боку, і з іншого боку теж горить".

Нагадаємо, що перша інформація про лісові пожежі внаслідок російських обстрілів з'явилася 16 травня на сторінці Північного лісового офісу у Facebook. Тоді у коментарі Суспільному Сергій Сергієнко повідомив, що на той час пожежі пошкодили 400 гектарів лісу. Повністю ліквідувати загоряння було неможливо, адже існувала загроза для життя вогнеборців.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок