Укриття в Києві перевірятимуть мобільні групи посадовців і громадських активістів

Укриття в Києві перевірятимуть мобільні групи посадовців і громадських активістів

Укриття в Києві перевірятимуть мобільні групи посадовців і громадських активістів
Укриття в Києві. Фото: КМДА

На базі Департаменту муніципальної безпеки КМДА сформують 10 мобільних груп за участі громадських активістів, які перевірятимуть стан укриттів і цілодобовий безперешкодний доступ до них населення.

Про це повідомив директор відомства Роман Ткачук.

За його словами, робота з перевірки укриттів та контроль за доступом до них Департамент проводить постійно, утім проблеми із допуском до населення до сховищ під час повітряної тривоги все одно виникають. Тож столична влада вирішила, що балансоутримувачі незалежно від форми власності мають забезпечити доступ до укриттів цілодобово.

Як зазначив Роман Ткачук, 1 червня під час термінової наради з усіма головами районів ухвалили рішення сформувати графіки роботи службовців, які відповідатимуть за доступ до укриттів і їх гарантоване відкриття під час повітряної тривоги в усіх комунальних закладах столиці. Це — садочки, поліклініки, ЖЕКи, підприємства, адмінцентри. Поблизу сховищ мають бути зазначені контакти відповідальної особи, додав Роман Ткачук.

Що відомо про укриття у столиці

У серпні 2022 року мер Києва Віталій Кличко повідомив, що грошей на спорудження у столиці нових бомбосховищ та укриттів немає, адже всі кошти йдуть на оборону. Треба використовувати наявні підвальні приміщення, підземні паркінги, підземні переходи, де можна сховатися у разі бомбардування чи атак. Усі вони є на карті, розміщеній на сайті міської влади та у додатку "Київ Цифровий".

Восени минулого року міський голова Кличко заявив, що посадовці, які не підготували укриття, нестимуть відповідальність.

У КМДА зазначають, що власники та орендарі приміщень, де розташовані сховища та укриття, повинні забезпечити вільний доступ до них під час повітряної тривоги.

Також у Києві рятувальники зрізатимуть замки з укриттів, якщо вони будуть зачиненими під час повітряної тривоги.

Київська влада залучатиме громадськість для перевірки роботи укриттів у Києві.

1 червня правоохоронці затримали трьох посадовців та охоронця медзакладу у справі про закрите укриття у Києві.

На початок