Суд удвічі зменшив заставу ексголові ДФС Насірову — Центр протидії корупції

Суд удвічі зменшив заставу ексголові ДФС Насірову — Центр протидії корупції

Суд удвічі зменшив заставу ексголові ДФС Насірову — Центр протидії корупції
Фото: УНІАН

Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення вдвічі зменшити суму застави для колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, який є обвинуваченим у справі про хабарництво на суму у 722 мільйони гривень.

Про це 1 червня повідомляє неурядова організація "Центр протидії корупції".

"Сьогодні судді ВАКС частково задовольнили клопотання прокурора про продовження строку тримання під вартою ексголови ДФС Романа Насірова, якого обвинувачують у ймовірному отриманні хабаря в розмірі 722 млн грн за відшкодування ПДВ компаніям агробарона Олега Бахматюка", — йдеться у повідомленні.

В організації зазначили, що за рішенням суду замість встановлених раніше 523 мільйонів гривень Насіров має внести 261 млн грн.

"Якщо Насіров не внесе заставу, він буде перебувати під вартою щонайменше до 30 липня 2023 року", — розповіли в ЦПК.

Зазначається, що таке рішення ухвалили судді Маркіян Галабала, Віталій Крикливий та Віктор Ногачевський. При цьому обвинувачений заявляв, що має такої суми для застави, а також скаржився на проблеми зі здоров’ям.

"Сам Насіров стверджував, що він не має можливості внести заставу, оскільки розмір застави у 523 мільйони не відповідає його майновому стану. Крім цього він, нібито, має проблеми із здоровʼям, а в СІЗО йому не можуть забезпечити належну медичну допомогу", — зазначається в публікації.

Насіров також повідомив, що вважає запобіжний захід шантажем з боку прокурорів, який спрямований на те, щоб він "здав" вище керівництво.

У Центрі протидії корупції нагадали, що раніше слідча суддя Задорожна ще до передачі справи до суду зменшила заставу Насірову з 523 мільйонів до 107 мільйонів гривень, однак апеляція зупинила виконання цього рішення на час розгляду апеляційної скарги.

Що відомо про справу Насірова

У жовтні 2022 року ексочільнику Державної фіскальної служби Роману Насірову, його раднику, а також власнику агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олегу Бахматюку повідомили про підозру у справі про відшкодування ПДВ.

Колишньому голові ДФС Роману Насірову обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 17 грудня 2022 року з альтернативою внесення застави у розмірі 523,2 млн грн.

17 листопада минулого року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовила задовольнити апеляційну скаргу захисту колишнього голови ДФС Романа Насірова. Суд залишив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 523,2 млн грн застави.

8 березня 2023 року Вищий антикорупційний суд заочно арештував власника агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка у справі про надання хабаря ексголові ДФС Насірову та його раднику.

8 травня апеляційна палата Вищого антикорупційного суду України не задовольнила скарги адвокатів Романа Насірова, залишивши його під вартою.

На початок