"Склала присягу ЛНР". У Кропивницькому допитують свідків у справі експрокурорки з Луганщини

"Склала присягу ЛНР". У Кропивницькому допитують свідків у справі експрокурорки з Луганщини

"Склала присягу ЛНР". У Кропивницькому допитують свідків у справі експрокурорки з Луганщини
Суд заочно над експрокуроркою з Луганщини у Кіровському суді Кропивницького. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кіровському районному суді Кропивницького допитують свідків у справі з обвинувачення у державній зраді 37-річної експрокурорки з Луганської області. Вона перебуває у розшуку, повідомив адвокат Віталій Мельниченко. Справу слухають заочно, оскільки підозрювана перебуває на окупованій території.

Засідання ухвалили проводити без присутності обвинувачуваної, у ньому бере участь онлайн прокурор Луганської обласної прокуратури Денис Бєлоусов.

Суддя Ірина Загреба сказала, обвинувачену про день і час судового засідання повідомили шляхом оголошення на сайті суду, а також оголошенням у виданні "Урядовий кур’єр" від 17 травня 2023 року.

Експрокурорку підозрюють у співпраці з окупаційною владою: торік у березні добровільно обійняла посаду помічника прокурора в прокуратурі самопроголошеної Луганської народної республіки в окупованій Станиці Луганській. Про це прокурор розповідав на попередньому засіданні в лютому.

Допит свідків проводять по відеозв’язку. Їхні обличчя не показуємо та прізвища не називаємо з міркувань безпеки. Перший свідок — з Луганської області – розповів, що знав підозрювану з 2017 року: "Це колишній працівник Луганської місцевої прокуратури №2 Луганської області, з якою ми працювали разом. У квітні 2022 року на сторінці генеральної прокуратури ЛНР у соцмережі Instagram я побачив відеоролик "Новопризначеними прокурорськими працівниками і слідчими принесена присяга народу республіки". Серед вказаних осіб я побачив її".

Другий свідок розповів, що підозрювану з прокуратури звільнили у 2021 році. "Жодних стосунків з цією особою не підтримую, знайомий з нею з 2005 року, на той час вона працювала помічником у Станично-Луганському районному суді Луганської області. З 2019 року працював з нею в одній будівлі. Під час проходження атестації прокурорів, у частині тестування на логічні розумові здібності, не набрала необхідної кількості балів і була звільнена з органів прокуратури".

Свідок каже, у соцмережі впізнав підозрювану на відео з прокурорами незаконного формування. "Були зображені жінки та чоловіки у військовому одязі, серед інших осіб була Оксана. Цей відеозапис був доповнений коментарями, що в так званій ЛНР поновила роботу так звана прокуратура Станично-Луганського району".

Адвокат Віталій Мельниченко каже, з підозрюваною зв’язку немає: "Захист здійснюється без її участі, позицію не узгоджував". Підзахисну обвинувачують за статтею 111, частина сьома "Колабораційна діяльність". Стаття передбачає покарання від 12 до 15 років позбавлення волі, сказав адвокат.

Віталій Мельниченко говорить, на наступному засіданні допит свідків продовжать.

На початок