Ключі від укриття повинні бути не лише у комендантів, а й у активних мешканців будинків, розташованих поруч зі сховищем. Про це це під час брифінгу повідомив директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук, передає кореспондентка Суспільного.
За його словами, у четвер, 1 червня, після нічної ракетної атаки на Київ до Департаменту надійшли скарги від киян щодо роботи 22 укриттів. Їх перевірили і до цих об'єктів цивільного захисту доступ був. Водночас, каже Ткачук, відчинене і зачинене укриття часто залежить від людського фактору.
"Коли приходимо з перевіркою, все добре, а коли починається повітряна тривога, чомусь у нас виникають проблеми з відповідальними особами, які можуть відчинити укриття. Тому ми наполягаємо, що ключі від укриттів повинні бути не тільки у комендантів і відповідальних осіб балансоутримувача, а й у активних мешканців будинків, які проживають поруч і можуть відчинити укриття", — зазначив очільник Департаменту муніципальної безпеки.
Що відомо про ракетну атаку РФ на Київ 1 червня
У ніч проти 1 червня російська армія випустила в напрямку Києва десять ракет "Іскандер". Унаслідок цієї атаки загинули троє людей, серед них дитина. Місцевий житель повідомив Суспільному, що його дружина загинула, коли вони намагались потрапити в укриття поліклініки, але їм не відкрили.
Столична прокуратура проводить слідчі дії через загибель людей поблизу медзакладу в Києві унаслідок російської атаки вночі 1 червня. Також правоохоронці перевіряють повідомлення про начебто нетверезого охоронця, який, за словами очевидців, не впустив людей до бомбосховища.
Мер Києва Віталій Кличко ініціює тимчасове відсторонення від виконання обовʼязків посадовців Деснянського району через загибель людей унаслідок атаки РФ уночі 1 червня. Мова про голову Деснянської райдержадміністрації Дмитра Ратнікова і керівника медзакладу, де надійшли скарги на роботу укриття.