"Конкуренція? Працюю так, що тільки я в секторі". Ярослава Магучіх – про найкращі результати і перемоги на старті сезону

"Конкуренція? Працюю так, що тільки я в секторі". Ярослава Магучіх – про найкращі результати і перемоги на старті сезону

Ексклюзивно
"Конкуренція? Працюю так, що тільки я в секторі". Ярослава Магучіх – про найкращі результати і перемоги на старті сезону
Ярослава Магучіх, фото: GETTY IMAGES

Ексклюзивний коментар Ярослави Магучіх для Суспільне Спорт.

21-річна українська легкоатлетка Ярослава Магучіх – лідерка світових стрибків у висоту. На старті літнього сезону 2023 року українка виграла два старти, показала два найкращі результати сезону у світі та є єдиною стрибункою, яка уже брала планку на висоті вище 2 метрів у цьому сезоні.

Магучіх розпочала літній сезон на турнірі в Кенії, після чого виграла етап Діамантової ліги у Марокко. На обох стартах вона перемагала уже залишившись наодинці в секторі, але при цьому встановлювала найкращі стрибки у сезоні – 2.00 м у Кенії, тоді 2.01 м у Марокко.

Сама Ярослава зазначає, що задоволена стартовими змаганнями у сезоні. Підготовку до літніх змагань вона провела у Іспанії, однак найближчим часом базуватиметься у Бельгії – там планує готуватися до наступних стартів.

Після виступу в Рабаті Ярослава Магучіх в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт розповіла про перші старти сезону, перемогу та найкращий результат сезону у світі.

  • Про перемогу на етапі Діамантової ліги та старт сезону

"Після [першого старту сезону в] Найробі ми зрозуміли, що я перебуваю у хорошій формі. Звичайно, це початок сезону і ми лише пробуємо наш розбіг, напрацьовуємо його. Я стрибнула 2.01 м [у Рабаті] і була задоволена, що вдалося це зробити з першої спроби. Тому стартом, в принципі, задоволена.

Конкуренція? Я працюю так, що тільки я в секторі – мій розбіг та планка. Та звичайно круто, коли є конкуренція. А також в нас у Рабаті був відбір на Європейські ігриМова про відбір серед українок. На турнірі змагалися Юлія Левченко, Ірина Геращенко та Ярослава Магучіх.. У принципі, усі дівчата наші були і ми стрибали: хто займе перше місце, той і поїде. Я пройшла відбір, скажімо так, і дуже рада.

Та головний старт цього року – чемпіонат світу, який відбудеться в Будапешті. Його проведення в Європі – це дійсно приємніше, бо не треба кудись далеко їхати. Подорож займе не так багато часу і не потрібно буде довго відновлюватися".

  • Про встановлення найкращого результату сезону у світі
"Коли я підходила до тренерки, щоб вирішити, яку саме висоту ми ставимо, вона сказала: «Давай 2 метри». А я їй: «2.01?». Вона відповіла: «Давай 2.01!» Тому вирішили так, і я змогла зібратися та стрибнути".
  • Про час у секторі до першого стрибкаЯрослава розпочинає стрибати приблизно на висоті 1.90 м, до того багато спортсменок проводять свої перші спроби. Тож вона виходить у сектор, коли інші уже розстрибалися.

"Насправді, у мене вже є своя стратегія. У мене вже й килимок є, а ще ковдру я на себе натягую. Як в похід, збираюся на змагання. Певний час лежу, відпочиваю і налаштовуюсь на спроби. Іноді встаю, бігаю, щоб не охолоджуватися".

  • Про рідних у Дніпрі

"Зараз вся моя родина у Дніпрі, і нещодавно перед моїми змаганнями, коли ми прилетіли, була атака на лікарню. Це десять хвилин пішки від будинку моїх батьків. Я була дуже стурбована, коли прочитала новини. Подзвонила мамі, вона сказала: «З нами все добре, але було дуже страшно». Звичайно, мені було страшно за них, бо це поруч. Також неподалік лікарні новий стадіон будували, теж зачепили. Постраждала будівля, в якій займаються боротьбою, гімнастикою та іншими видами спорту. Я казала про це на пресконференції у Рабаті. Зараз мій фронт роботи продовжується. Я виходжу, спілкуюся з журналістами. Розмовляю і знаю, що це набагато краще, якщо буду виходити і виступати – представляти Україну, щоб всі чули і бачили".

Хто така Ярослава Магучіх

  • 21-річна українська стрибунка у висоту, бронзова призерка Олімпіади-2020.
  • На відкритому повітрі Магучіх стала чемпіонкою Європи у 2022 році, а також двічі здобувала "срібло" на чемпіонатах світу - у 2019-му та 2022-му.
  • У 2023 році Магучіх стала чемпіонкою Європи в приміщенні з результатом 1.98 м. Її особистий рекорд зимового сезону 2023 року - 2.02 м на турнірі у Меці.
  • Особистий рекорд Магучіх у стрибках на відкритому повітрі - 2.05 метра, встановлений на турнірі у Брюсселі у 2022 році. Він ж є й національним рекордом.
На початок