Чернігівські депутати проголосували за передачу ТЕЦ в оперативне управління міста та пропонують передати у держвласність

Чернігівські депутати проголосували за передачу ТЕЦ в оперативне управління міста та пропонують передати у держвласність

Чернігівські депутати проголосували за передачу ТЕЦ в оперативне управління міста та пропонують передати у держвласність
ФОТО: Суспільне Чернігів

На 32-й позачерговій сесії міської ради депутати проголосували за передачу в оперативне управління міста Чернігівської ТЕЦ, яку понад 20 років орендує фірма "Технова", та звернулися до Кабміну щодо передачі комплексу у державну власність.

Депутатка міської ради від фракції "Слуга народу" Олена Стрілець проголосувала "за" ухвалення рішення.

Депутатка Чернігівської міськради від фракції "Слуга народу" Олена Стрілець
Депутатка Чернігівської міськради від фракції "Слуга народу" Олена Стрілець. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Зараз ще юридично не завершився строк оренди з підприємством «Технова», тому на цей час мова йде про передачу в оперативне управління. Те, що я казала, щоб був фактичний доступ до приміщень, до технічних споруд і до документації для того, щоб комунальне підприємство могло розпочати діяльність з підготовки до опалювального сезону", — говорить депутатка.

Нагадаємо, що "Технова" двічі зверталася до міської ради: у травні та жовтні 2022-го, аби компанії достроково припинили договір оренди ТЕЦ. Міська рада декілька разів припиняла оренду, а потім скасовувала свої рішення і повертала її знову, бо не отримувала від "ТехНови" належного звіту про оцінку майна, також не був проведений аудит боргів компанії.

Виконувач обов’язків міського голови Чернігова Олександр Ломако сказав, що вони зверталися до правоохоронних органів щодо аудиту, за сприяння прокуратури його таки проведуть.

Виконувач обов'язків міського голови Чернігова Олександр Ломако
Виконувач обов'язків міського голови Чернігова Олександр Ломако. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Ми, звичайно, не хочемо забирати ці борги. Ми розуміємо частково їхню природу, тому що без державного аудиту ми не зрозуміємо, чи це весь борг за природний газ, чи всі кошти, які «Технова» мала заплатити за природний газ, вона заплатила. Тому що я думаю, я припускаю, що частину коштів, які вони отримали з платежів людей, вони витратили не на оплату заробітних плат, не на оплату орендних платежів і не на оплату газу. Якщо ці кошти знайти й куди вони пішли, можливо, правоохоронці займуться цим питанням".

Також на сесії депутати проголосували за звернення до Кабінету Міністрів щодо передачі єдиного майнового комплексу ТЕЦ у державну власність.

"Розуміючи, що борги за спожитий природний газ — понад два мільярди гривень, ми звертаємося до Кабінету міністрів розглянути питання. І в робочому варіанті наша пропозиція наступна. Ми готові спілкуватися на цю тему й обговорювати. Ми розділили б це підприємство на дві частини, й мережі залишили в місті, тому що це обслуговування, це розрахунки споживачів, а саму генерацію, готові розглянути передачу її у державну власність", — каже Ломако.

Чернігівська ТЕЦ, яка генерує тепло та гарячу воду для близько 40% жителів міста
Чернігівська ТЕЦ. ФОТО: Суспільне Чернігів

Якщо реакції від уряду не буде, сказав Ломако, міська рада йде затвердженим раніше шляхом – створене комунальне підприємство "Теплокомуненерго" в серпні цього року, після закінчення дії договору оренди з "Техновою", приймає на свій баланс майно ТЕЦ.

"Наша мета – забрати підприємство таким чином, щоб не міський бюджет, не громада міста сплачувала за ці борги. Ми будемо шукати на це питання спільну відповідь з Кабінетом міністрів, з міністерством і з «Нафтогазом». Тому що, звичайно, ця сума понад два мільярди гривень для громади Чернігова дуже непідйомна".

Сьогодні в.о. директора "Технови" Дмитро Аркатов мав прозвітувати перед громадою. Однак на сесію він не прийшов. 31 травня на офіційному сайті компанії з’явилася заява щодо підготовки ТЕЦ до опалювального сезону. Там просять "не зважати на провокаційні заяви міської влади".

Виконувач обов'язків директора ТОВ Фірма "Технова" Дмитро Аркатов
Виконувач обов'язків директора ТОВ Фірма "Технова" Дмитро Аркатов. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Керівництвом міста було створено штучні умови для зриву передачі ЄМК «Чернігівська ТЕЦ» громаді міста та вже протягом двох місяців залишаються без розгляду звернення товариства про готовність передати ТЕЦ новому балансоутримувачу КП «Теплокомуненерго». Наша компанія, усвідомлюючи соціальну важливість підготовки ЄМК «Чернігівська ТЕЦ» для жителів міста Чернігова в умовах воєнного стану, вживає всі необхідні заходи для проведення ремонтних робіт на Чернігівській ТЕЦ, адже саме це є запорукою тепла та комфорту в ваших оселях. Ремонтні та відновлювальні роботи ТОВ фірма «Технова» проводить за власний кошт та продовжує зазнавати значні збитки".

Дивіться у сюжеті:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок