У Росії суд оштрафував Вікіпедію за статтю про війну в Україні

У Росії суд оштрафував Вікіпедію за статтю про війну в Україні

Вікіпедія
Вікіпедія. Фото: Getty Images

У Росії Московський суд присудив штраф у розмірі 3 млн рублів організації Wikimedia Foundation, Inc, яка є власницею Вікіпедії, за не видалення статті з інформацією про війну Росії проти України.

Про це повідомляє "Настоящее время" з посиланням на пресслужбу суду.

"Wikimedia Foundation, Inc визнано винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.13.41 Кодексу РФ про адміністративні правопорушення, та їй призначено покарання у вигляді адміністративного штрафу у розмірі 3 000 000 рублів", — йдеться у повідомленні пресслужби суду. Штраф накладено за відмову видалити з Вікіпедії статтю "Російська окупація Харківської області".

Що відомо про штрафи для Вікіпедії у Росії

У квітні 2022 суд призначив Wikimedia Foundation штрафи на загальну суму п'ять мільйонів рублів (близько 82 тисяч євро або близько 3 мільйонів гривень) за не видалені статті, що стосуються війни в Україні.

Також у червня 2022 "Вікіпедію" оштрафували на 88 тисяч доларів (понад 3 млн гривень) за відмову видалити публікації про російське вторгнення в Україну та воєнні злочини росіян в українських містах.

Утретє Росія оштрафувала Wikimedia Foundation на 2 мільйони рублів (32 600 доларів або 1 294 220 гривень) за статті, що стосуються війни в Україні.

На початок