129 річниця першого рейсу електричного трамвая у Львові: програма

129 річниця першого рейсу електричного трамвая у Львові: програма

129 річниця першого рейсу електричного трамвая у Львові: програма
Скриншот з відео "Львівелектротранс"

У неділю, 4 червня, львів'ян запрошують на виставку, присвячену 129 річниці першого рейсу електричного трамвая у Львові. Захід відбудеться на території трамвайного депо, що на вулиці Городоцька, 185. Про це розповіла на брифінгу в Медіацентрі Україна-Львів Ольга Бачинська, речниця ЛКП "Львівелектротранс".

На заході будуть представлені трамваї, які колись курсували вулицями Львова. Також ЛКП "Львівелектротранс" на день запустить екскурсійний шатл-трамвай. Символічно йому присвоїли номер 129.

"Чекаємо у неділю об 11:30 біля фігури Нептуна на площі Ринок. Звідси ми будемо возити людей на нашу подію, де буде проходити виставка. А по дорозі будемо розповідати історію нашого трамвая: як він розвивався, які були визначні події в його житті та в житті мешканців Львова. Особливо активних слухачів чекають подарунки й відзнаки", — розповів Олександр Арістахов з Львівського історичного музею.

Перший львівський електротрамвай виїхав у рейс 31 травня 1894 року. Львів став четвертим містом в Австро-Угорщині та другим (після Києва) на території теперішньої України, де запустили електричні трамваї.

На сьогодні у Львові діє 8 трамвайних маршрутів. Найдовший з них №4 — розтягнувся на 18 км і сполучає Залізничний Вокзал та Сихів (найбільший житловий масив Львова). За добу львівські трамваї перевозять до 145 тис. пасажирів.

На початок